Arhavi – Arhavizyon

SARP SINIR KAPISINDA TIR GEÇİŞLERİ NORMAL SEYRİNE DÖNDÜ..

16 Mart 2018 Haberler

Sarp Sınır Kapısı’nda yaşanan sistemsel bir arızdan dolayı Türk tarafında oluşan tır yoğunluğu gideriliyor.
Artvin Valisi Ömer Doğanay, yaptığı açıklamada, Sarp Sınır Kapısı’nda 8 Ocak Perşembe günü akşam saatlerinde Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Polis Bilgi Sistemi (PolNet) sisteminde meydana gelen arızdan dolayı yaklaşık 24 saat araç trafiğine kapandığını belirterek, söz konusu arızanın giderildiğini ve kapıda araç geçişlerinin normale döndüğünü söyledi.
Sistemsel arızadan dolayı yaklaşık 7 kilometrelik tır kuyruğu oluştuğunu ve arızanın giderilmesinin ardından tır kuyruğunun yaklaşık 3 kilometreye kadar düştüğünü belirten Doğanay, “Perşembe günü 15. 30 sularında sistem arıza yaptı.
Emniyet Genel Müdürlüğünün gayretli ve özverili çalışmaları neticesinde arıza Cuma günü akşam 21. sularında giderildi. Günlük ortalama 750 tır giriş ve çıkış yapıyor.
Gümrükte görevli tüm ekiplerimiz özverili bir şekilde çalışıyor. Kapıdaki araç ve yaya geçişleri normal seyrinde devam ediyor” dedi.
Doğanay, sistemdeki arızanın giderilmesinin ardından bugüne kadar yaklaşık3 bin tırın kapıdan giriş ve çıkış yaptığını kaydetti.

Haber:Hayati Akbaş

Paylas

Comments are closed.