Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

SABANCI AİLESİ ARHAVİ’DEYDİ

Türkiye’nin önemli ve saygın ailelerinden biri olan ve yaptıkları hayır işleri ile de ön plana çıkan Sabancı ailesi, MİKADER (Minik Kalpler El Ele Derneği) olarak Artvin de bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. Bu vesile ile Arhavi’yi de ziyaret eden sabancı ailesinden Ömer Sabancı, Arzu Sabancı ve beraberindeki üst düzey yöneticiler, ziyaret ettikleri Arhavi’nin tarihi ve doğal güzelliklerine adeta hayran kaldılar. Aynı zamanda Arhavi’nin Konaklı köyünden olan Arzu Sabancı, baba ocağını eşi Ömer sabancı ve oğulları Hacı Sabancı ile birlikte gezdiler. Gezi sırasında Artvin Vali Yardımcısı Ahmet Karakaya, Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu kendilerine eşlik ettiler.

 

Konaklı köyünden Bilgin ailesinde olan Arzu Sabancı “Baba ocağımızı merak ettiğimiz için Arhavi’yi ve konaklı köyünü ziyaret edelim istedik. Tam bir doğa harikası olan memleketimle gurur duydum. Her yıl olmasa da sık sık gelmeye çalıştığımız bu yerleri bu sefer eşim oğlum ve diğer arkadaşlarımla gezdik. Gelmişken de ilçenin önemli tarihi ve doğal güzelliklerini içinde barındıran Çifteköprü’yü görelim dedik. Bizleri yalnız bırakmayan ve yardımcı olan vali yardımcımız, kaymakamımız ve belediye başkanımıza özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

Çifteköprü’yü çok beğenen ve bol bol fotoğraf çektiren heyet, burada yöresel oyunlar ve tulum eşliğinde karşılandılar. Oynanan yöresel oyunlara da katılan misafirler gördükleri ilgi karşısında memnuniyetlerini dile getirdiler. Arzu Sabancı’nın eşi olan ve bir dönem TÜSİAD başkanlığı yapan Ömer Sabancı “Adanalı olmamıza rağmen artık bir ayağımızda Arhavi’de. Bu da demek oluyor ki diğer yarımız da Arhavili oldu. İlginizden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Misafirleri ilçemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, “Sayın Ömer Sabancı, Arzu Sabancı ve diğer üst düzey yöneticilere Arhavi’yi tanıtmak, anlatmak adına kendilerini en iyi şekilde misafir etmeyi isteriz. Aynı zamanda Arhavili olan Arzu Sabancı hanımefendiyi ilçemizde ağırlamaktan her zaman mutluluk duyarız” dedi.


 


Paylas

About The Author

Leave A Response