Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

H.E.M. YIL SONU SERGİSİNİ AÇTI

Arhavi Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan ve yıl boyunca, çeşitli branşlarda faaliyet gösteren kurslarda eğitim gören kursiyerlerin, bir yıl boyunca el emeği ve göz nuruyla üretmiş oldukları ürünler halkın beğenisine sunuldu. Arhavi Öz-Ay Otelde açılan sergi, saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Açılış törenine; Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkan Coşkun Hekimoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Özkan Baran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Aslan Atan ve Yusuf Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Nizamettin Yılmaz, İl Gençlik ve Spor Müdürü Arif Hikmet Çakır, İlimiz merkez ve ilçelerinin Halk Eğitim Merkezi Müdürleri  kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti başkan ve temsilcileri ve kalabalık bir topluluk katıldı.

 

Programın sunculuğunu Halk Eğitim Merkezi Usta öğreticilerinden Vahide Aydın’ ın yaptığı açılışta,günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan yaptı. Özcan Halk Eğitim Merkezlerinin, örgün eğitimin yanında ve dışındaki tüm kişileri hedef kitlesi içine aldığı ve halk eğitim merkezlerinde yaşam boyu devam eden eğitimlerin verildiği vurguladı. Halk Eğitim Merkezlerinde gönüllülüğe bağlı olarak her yaştaki insanların ilgi, yetenek ve beklentileri doğrultusunda mesleki ve teknik, sosyal ve kültürel amaçlı kurslar düzenlendiğini belirten Özcan, “2010-2011 yılı içerisinde yer alan faaliyetlerimiz bünyesinde, 85 i lisans , 17’si ön lisans, 23 ü lise ve 4 ü ilköğretim mezunu toplam 129 Öğretmen-Uzman ve usta öğretici ve 3 idarecimizle eğitim ve öğretim faaliyetlerinde yer aldık. Toplam 3.524 vatandaşımıza kurs açmış olduk. Kurslarımızın sorunsuz ve başarılı bir şekilde yürütülmesinde desteklerini esirgemeyen ve bize her zaman destek olan Başta Kaymakamımız Sayın Bülent Bayraktar’a, bize her türlü maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Sayın Coşkun Hekimoğlu’na , kurslarımızın açılması yönünde bizleri teşvik eden İlçe Milli Eğitim Müdür vekilimiz sayın Nizamettin Yılmaz’ a, okul müdürlerimize,öğretmenlerimize, ustaöğreticilerimize, mesai arkadaşlarıma ve yıl boyunca bu kurslarımızı siz halkımıza sergilememize vesile olan Öz-Ay Düğün Salonu sahibi sayın dr. Mustafa Özgül’e teşekkür ediyorum.” dedi.
Açılış programı  Arhavi Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi nin oynamış olduğu folklor gösterisi ve tulum ekibiningösterisinin  ardından ödül töreni ile devam etti. Daha sonra, sergiyi açmak üzere kurdeleyi Kaymakam Bülent Bayraktar ,Garnizon komutanı Nihat Çağlar ve  Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu birlikte kestiler. Ardından el emeği göz nuruyla üretilmiş olan sergi gezildi. Sergi 3 gün boyunca Özay Düğün Salonunda açık olacak.


 


Paylas

About The Author

Leave A Response