Saturday 15th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“100 TL, ARTIK 15 LARİ..”

Rekare 19 Aralık 2021 Haberler “100 TL, ARTIK 15 LARİ..” için yorumlar kapalı

CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye Türk Lirası’nın değer kaybı üzerinden tepki göstererek, “Gürcistan’dan 2006 yılında 100 lira verip 140 Lari alıyorken; dün itibarıyla 100 lira verip 18 Lari alınıyordu, biraz önce aldığım bilgiye göre de 15 Lari alınıyor.” dedi.

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber de Türkiye’nin kuzeydoğu komşusu olan Gürcistan para biriminin Türk Lirası’ndan daha değerli olmasına ilişkin değerlendirmede bulunarak iktidar yetkililerini akla, mantığa ve bilimselliğe uymaya davet etti. Başkan Biber şunları söyledi:

“GİDERKEN BU HALKA DAHA FAZLA KÖTÜLÜK YAPMAYIN”

“Sayın milletvekilimiz Uğur Bayraktutan, yapboz olan bakanlığın yeni görevlisini terleten bir soru sordu. Soru beklenmedik bir yerden geldi. Türk Lirası dolar karşısında değer kaybediyor evet ama sadece dolar karşısında değil birçok para birimi karşısında değer kaybediyor. Bugün Artvin’e en yakın komşu ülke olan Gürcistan Larisi karşısında da Türk Lirası değer kaybediyor. Keza Trakya’da da durum aynı. Komşu ülkeden insanlar kentlerimizi bitpazarı gibi, ucuzcu dükkânı gibi kullanıyor ve gidiyor. Kendi vatandaşlarımız alım gücünü yitirirken, komşu ülkelerden insanlar gelerek bizim vatandaşlarımızın ulaşamadığı her şeyi bizimkinden daha değerli olan paraları ile satın alabiliyorlar. Bunun sorumlusu da iş bilmez iktidar ve politikalarıdır. Baş sorumlusu her şeyi bildiğini iddia eden ve ülkeyi aile şirketi sanan Erdoğan ve Erdoğan’ın akıl dışı politikalarını kukla gibi onaylayan bürokratlardır. Buradan iktidarı akla, mantığa ve bilimsel şekilde davranmaya davet ediyorum. Az kaldı gideceksiniz ama giderken bu halka daha fazla kötülük yapmayın”

Haber : Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.