Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

AKARSU KANO SLALOM 2018 YUSUFELİ BAHAR KUPASI SONA ERDİ..

Rekare 23 Nisan 2018 Spor AKARSU KANO SLALOM 2018 YUSUFELİ BAHAR KUPASI SONA ERDİ.. için yorumlar kapalı

Türkiye Kano Federasyonunca organize edilen Akarsu Kano Slalom 2018 Yusufeli Bahar Kupası sona erdi. Yusufeli ilçe merkezindeki Barhal Çayı üzerinde bulunan 250 metre uzunluğunda 21 kapıdan oluşan yapay kano parkurda düzenlenen yarışlara, 8 ilden 51 sporcu katıldı.
İki gün süren yarışların son gününde büyük erkekler C1, büyük erkekler K1, büyük bayan K1 ve genç bayanlar K1 kategorinde yarışlar yapıldı.

Genç bayanlar K1’de Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Spor Kulübünden Cennet Ayhan, büyük
bayanlar K1’de Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübünden Gamze Polat, büyük erkekler K1’de Yusufeli Doğa ve Su Sporları Spor Kulübünden Yusuf Emir Ertek, büyük erkekler C1 kategorisinde de Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Spor Kulübünden Murat Çiftçi birinci oldu.
Yarışların ilk gününde de yıldız erkekler K1, yıldız erkekler C1, genç erkekler C1, genç bayanlar C1, büyük bayanlar C1 kategorilerinde Artvin, Rize, Trabzon, Tunceli, Ankara, Ordu ve Samsun’dan 35 sporcu yarıştı. Yılız erkekler K1 kategorisinde Herkes İçin Spor ve Dans Gençlik Spor Kulübünden Bahadır
Karaduman, yıldız erkekler C1’de Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Kulübünden
Muhammet Usta, genç erkekler C1 kategorisinde de Artvin Gençlik Merkezi Spor Kulübünden Dursun Can Karaduman birinci sırayı aldı.
Genç Bayanlar C1 kategorisinde Trabzon Poyraz Spor Kulübünden Gülse Öztürk, Büyük Bayanlar C1 kategorilerinde de Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Kulübü sporcusu Kader Korkmaz birinciliği elde etti. Yarışmalar sonunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi. Yarışlarda 19 hakem görev yaptı.
Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakcı Yusufeli Bahar Kupasını başarıyla tamamlandığını ifade ederek bu organizasyonun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Akarsu kano sporunda giderek çıtanın yükseldiğini belirten Kabakçı, “Özellikle olimpik takımda yarışan sporcumuz Arda’yı iki hafta sonra Fransa’da kampa göndereceğiz. 1-3 Haziran 2018 tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nde Avrupa Şampiyonası var. Bu şampiyonaya 6 sporcuyla katılacağız. Sporcularımız
hazırlıklarını hem Rize’de hem Yusufeli’nde yoğun bir şekilde sürdürüyor. Amacımız 2020 Tokyo Olimpiyat oyunlarına katılabilmek. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.