Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ AKP’DE REMZİ GEDİK DE ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI..

Rekare 20 Kasım 2023 Haberler ARHAVİ AKP’DE REMZİ GEDİK DE ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI.. için yorumlar kapalı

Turgay Ataselim, Yaşar Hatinoğlu’ndan sonra, Ak Parti Arhavi İlçe Başkanı Remzi Gedik’te, Arhavi Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adaylığını açıkladı.

Ak Parti Arhavi İlçe Başkanı Remzi Gedik ilçe başkanlığından istifa etti. Ak Parti Arhavi İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması düzenleyerek Ak Parti’nden Arhavi Belediye Başkanlığı için aday adaylığını “Şeffaf, güvenilir, bütün hesapların halka açık olduğu bir belediye anlayışı için siyasi büyüklerimizin onayı, ak kadromuzun isteği, kamuoyunun desteğiyle bu göreve adayım” ifadelerini kullanarak açıkladı.

Düzenlenen basın açıklamasına Ak Parti Hopa İlçe Başkanı İsmail Uzun, Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Murat Balkaya, Arhavi İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Uzunhasanoğlu, Arhavi ilçe teşkilatı ve partililer katıldı.

Gedik yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “AK Parti Arhavi İlçe Başkanlığı görevine başladığım ilk andan itibaren Yönetim Kurulu arkadaşlarımla ve partili gönül dostlarımla “Partimizi ilçemizde nasıl daha güçlendirip büyütebiliriz” bunu masaya yatırdık ve kendimize bir yol haritası çizdik.

İlk andan itibaren başladığımız çalışmalarda ulaşmadığımız köy, elini sıkmadığımız bir vatandaş kalmadı diye düşünüyorum. Bizlere iletilen sorunları, kendi sorunumuz bilip çözümü için tüm imkânları seferber ettik ve gönüllere dokunduk.

Tüm bu çalışmalar sonunda 2 bin 500 üye ile devir aldığımız partimizde bugün itibariye bu sayıyı 4 bin 600’e çıkarmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Büyük aşk ve heyecan İle teşkilat çalışmalarımızı her daim noksansız yerine getirmek örgütümüzün vazgeçilmez hedefi olmuştur. Genel merkezimizin bizden istemiş olduğu bütün faaliyetleri eksiksiz yerine getirip, ilimizde gerçekleştirilen her türlü çalışmaya teşkilatımız olarak güçlü katılımlar sağladık.

Hedefimiz olan 2023 Seçimleri için; Köy ve mahalle başkanları, sandık başkanları, müsaitler, kat-bina sorumluları titizlikle seçilerek görevini noksansız yerine getiren bir ekip oluşturduk ve bunun sonucunda 14 Mayıs 2023 Seçimlerinde gerek şehir merkezinde, gerekse köy seçmenlerinde açık ara partimizi birinci parti olarak sandıklardan çıkarmayı başardık.

Seçimlerin Ülke genelinde yüzde 49,5 kalmasıyla tekrarlanan 2. Tur Seçiminde Arhavi siyasi tarihinde bu güne kadar alınmış en yüksek oyla yüzde 55,5 tamamlamış olduk. Bu başarıyı yaşamamıza vesile olan başta cumhurbaşkanımıza, bakanımız-Milletvekilimiz Faruk Çelik’e, seçimlerde görev almış; Köy ve mahalle başkanları, sandık başkanları, müsaitler, kat-bina sorumlularına, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, ana kademe yönetim kurulu kardeşlerime, aşçımızdan çaycımıza kadar seçim sürecinde görev almış tüm dava kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Siyaset kendini anlatma, anlatabilme sanatıdır. Bazen de yapmanız gereken görseller o an teşkilatınız için en önemli görevlerdir. Ak Parti bayrağı dün ve bugün de dalgalandığı gibi, yarın da en üstte dalgalandırmaya devam edecek olan gençlik kollarında görev almış tüm kardeşlerime selam gönderiyorum.

Evinde yemek pişirmek ebetteki bir görevdir; ama teşkilat sevgisi ile gidilmedik ev bırakmayan cefakâr ve vefakâr kadın kolları başkanım, yönetimi ve ekibini canı gönülden tebrik ediyorum.

2.5 Sene içerisinde yaptığımız her faaliyette bana omuz veren, cesaret veren, güç ve kuvvet aldığım birlikte daha büyük işler başaracağımız yönetim kurulu üyelerime hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

NEDEN ADAY ADAYI OLDUM

Ben ve ailem Arhavi’de büyüdük, Arhavi’de ticaret yapıyoruz. Bir şekilde ulaşmadığımız ev, tanımadığımız insan yoktur şirin ilçemizde.

Hedeflerim vardı ve bunun için siyasete girdim. Ak Parti’mizin en zorlu kuruluş yıllarında görev aldım ve tarafıma verilen her görevi de en iyi şekilde yapmaya çalıştım.

İşim nedeni ile ilçem hakkında hep iyimser düşünceler ve hayaller kurdum. Ülkemizin birçok il ve ilçesini ziyaret etme imkânı buldum. Birçoğuna baktığımda ilçemin o ilçelerden neden kat kat daha modern ve yaşanabilir, sorunlarını çözmüş, deyim yerinde ise dünya kenti olmasın istedim. Çünkü bunun olması için her şart vardı, yeter ki hem kendi iç dinamiklerimizi ve gerekse bizden çıkmış ama bir şekilde il dışında yaşamış ve başarılı olmuş dış dinamiklerimiz vardı. Bu iki gücü birleştirerek bu kenti neden bir dünya kenti yapmayalım dedik.

Evet diğer ülkelere baktığımızda, o ülkelerde kendi küçük ama adı dünyaca tanınan birçok kent vardı.

Biz arkadaşlarımızla bu düşünceleri masaya yatırdık ve neleri yapabiliriz dedik. Onlarca projemizi ortaya çıkardık. Yeri geldiğinde bu projelerimizi bir bir açıklamaya devam edeceğiz.

Çalışmalarımıza İlçemiz için hayati öneme sahip OSB ile başlayacağız. Ardından turizmi masaya yatıracağız. Yanı başımızdaki 300 milyar dolarlık pazardan nasıl pay alabiliriz onu değerlendireceğiz.

Biz bir taraftan kentimizin kendi iç sorunlarını çözerken, diğer taraftan İlçemizin ekonomik olarak nasıl çıta atlatabilir, İnsanlarımızın ekonomisine nasıl katkı sunabiliriz in yollarını arayacağız. Bunun için çalıştaylar düzenleyeceğiz, İlçemizde ulusal ve uluslararası konferansların yapılabilmesinin şartlarını oluşturacağız.

İşin kısacası hedefimiz büyük, biz küçük dağın arkasındaki büyük dağa ulaşmak için yola çıktık.

Her gün farklı yolsuzluklarla değil, İcraatları ile anılan bir belediyecilik; Şeffaf, güvenilir, bütün hesapların halka açık olduğu bir belediye anlayışı için siyasi büyüklerimizin onayı, ak kadromuzun isteği, kamuoyunun desteğiyle bu göreve adayım” diye konuştu.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.