Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ İŞ BANKASI ŞUBESİ KAPATILMASIN..

Rekare 03 Mayıs 2024 Haberler ARHAVİ İŞ BANKASI ŞUBESİ KAPATILMASIN.. için yorumlar kapalı

Türkiye İş Bankasının Arhavi şubesi Mayıs ayının 24 ünde kapatılıyor. Banka yetkilileri Arhavi İş Bankası müşterilerinin büyük bir çoğunluğunun elektronik ve mobil ortam ile bankacılık hizmeti aldıklarını belirterek bundan böyle diğer hizmetlerin Hopa Şubesinden verileceğini belirttiler..

Bu konuda Arhavi’deki ticari yapı içindeki kurum ve kuruluşlar ve CHP İlçe başkanlığı bir toplantı düzenlendiler.

Toplantı sonrası CHP İlçe Başkanı Sezer Çakmak şu açıklamada bulundu;

“Arhavi Ticaret Odasında gerçekleştirilen ilçemizde İş Bankası’nın kapanacak olmasına ilişkin toplantıya katılım sağladık. İlçemizin sivil toplum kuruluşlarının başkanları, siyasi parti temsilcileri ve iş insanlarımızın katıldığı toplantıda İş Bankası’nın kapatılmaması adına yapılan ve yapılacak olan girişimleri değerlendirdik.

Ayrıca bu konuyu TBMM İdare Amiri Milletvekilimiz Sn. Uğur Bayraktutan başta olmak üzere gerekli siyasi makamlara da ilettik. Hızlı yürütülecek imza kampanyasının ardından gerekli görülmesi halinde de Ankara’ya gidilmesi kararı alındığını tüm halkımızın bilgilerine sunarım.”

Arhavi Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklama ise şöyle..

“İş Bankası Arhavi Şubesi’nin kapatılması kararı ardından sivil toplum kuruluşlarının başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ile temsilcileri ve firma yetkileri ile odamız öncülüğünde toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Arhavi’nin mevcut ve gelecekteki ticari hacmi ile vergi değerlendirmesi katılımcılara aktarıldı. Konu özelinde başkanımız Atıf KESİM ve oda yönetimimizin girişimleri ile birlik başkanımıza, pek çok milletvekili ve özel şirket yetkililerine bilgilendirmelerde bulunuldu.

Toplantı neticesinde ilçemizde İş Bankası şubesinin kapatılmaması adına ilçemizde imza toplanmasına, Cumartesi günü ikinci bir toplantı ile değerlendirme yapılmasına ve gerek oluşması halinde oluşturulacak kurul ile Ankara ziyareti gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası olarak Arhavi’nin daha ileri noktalara taşınması ve üyelerimizin faydası adına çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Yönetim Kurulu Başkanımız Atıf KESİM toplantı sonrasında TOBB başkanımız sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU ile görüşmüş olup, birlik başkanımız konuyu ilgili tüm mercilere iletmek adına girişimlerinin başladığını belirtmiştir.


Paylas

About The Author

Comments are closed.