Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA “ORMAN YÜKSEK MÜHENDİSİ” BİR DEKAN…

Rekare 17 Mayıs 2021 Haberler ARHAVİ SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA “ORMAN YÜKSEK MÜHENDİSİ” BİR DEKAN… için yorumlar kapalı

Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Zafer Ölmez, görevine başladı.

Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin AÇÜ’nün en önemli fakültelerinden biri olduğunu ifade eden Zafer Ölmez, ayağının tozuyla da kısa bir açıklama yaparak hedeflerinin bulunduğunu ve bu fakülteyi ülkemizin en bilinen fakülteler arasına sokmaya çalışacaklarını söyledi.

Ölmez açıklamasında öncelikle Arhavililer ile bir bütünleşme sağlayacaklarını, Arhavi halkının fakülteyi sahiplenmeleri ile birlikte Arhavi’nin vizyonunu yükselten bir fakülte haline geleceklerini ifade etti.

Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin gerek idari gerekse de bilimsel yönden büyük bir değişim ve gelişim içerisine gireceğini belirten Ölmez, Arhavi halkı ile birlikte bu fakülteyi geliştirip büyüteceklerini de vurgulayarak gerek öğrenci sayısı gerekse de nitelik ve de nicelik bakımından çok büyük bir gelişim içerisinde olacaklarını ileri sürdü.

Ölmez, Arhavi bürokrasisi, siyasetçileri, sivil toplum kuruluşları ile Arhavi halkının destekleriyle birlikte hedeflerini bir bir gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.

Zafer Ölmez Kimdir?

1972 yılında Adana İli Ceyhan İlçesinde doğan Zafer Ölmez, orta öğrenimini Adana Düziçi Öğretmen Lisesinde tamamladıktan sonra, KTÜ Orman Fakültesinden 1994 yılında “Orman Mühendisi” olarak mezun oldu. KTÜ Fen Bilimleri Enstitüsünden 1997 yılında “Orman Yüksek Mühendisi” ve 2001 yılında “Doktor” unvanlarını aldı.

1995 yılında Kafkas Üniversitesi, Artvin Orman Fakültesine “Araştırma Görevlisi” olarak atanan Ölmez, 2002’de “Yardımcı Doçent”, 2007’de “Doçent” unvanlarını aldı. Şubat 2013’te ise Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesine “Profesör” olarak atandı.

Öğretim üyeliği sırasında, Artvin Orman Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Artvin Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğü, Ormancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Orman Fakültesi Dekanlığı görevlerini yürüttü. Bu görevlerin yanı Üniversite Yönetim Kurulu, Fakülte Kurulu, Fakülte Yönetim Kurulu, Senato üyeliği gibi görevlerde bulunan Prof. Dr. Zafer Ölmez, Nisan 2021’de Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı görevine atandı.

Evli ve 1 çocuk babası olan Prof. Dr. Zafer Ölmez, İngilizce biliyor.


Paylas

About The Author

Comments are closed.