Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’DE BALIKÇILAR VE HALK, ÇED TOPLANTISI YAPTIRMADI…

Rekare 02 Mart 2022 Haberler ARHAVİ’DE BALIKÇILAR VE HALK, ÇED TOPLANTISI YAPTIRMADI… için yorumlar kapalı

Arhavi ve Hopa ilçe sınırları arasında Fener sahilinde yapılmak istenen kafes balıkçılığı projesi ÇED bilgilendirme toplantısı, balıkçıların ve vatandaşların tepki göstermesi sonucu yapılamadı.

Arhavi’de Özay Otel konferans salonunda Mert Danışmanlık İthalat İhracat Ltd. Şti. tarafından yapılmak istenen toplantı şirket yetkilileri ile resmi kurum yetkilileri tarafından yapılmak istendi; ancak toplantı başlamadan önce ısrarla kurum yöneticilerine toplantıya katılan Arhavili balıkçılar ve vatandaşlar “kafes balıkçılığını istemediklerini, denizlerden uzak durulması gerektiğini, bilgilendirme de istemediklerini” belirterek, toplantının yapılamadığını tutanak altına alınmasını talep ettiler.

Halkın yoğun tepki göstermesi üzerine toplantının yapılamadığı konusunda tutanak tutularak imza altına alınmasının ardından toplantıya katılanlar salonu boşalttılar.

Toplantıya katılan Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı Engin Erkan, Mayıs ayında belediye meclisinde oy birliği ile Arhavi sahillerinde kafes balıkçılığını istemedikleri doğrultusunda karar aldıklarını belirterek, ilgili karar örneğini toplantıyı organize eden resmi kurum yetkililerine vererek, bundan sonrada bu konuda müracaat edenlere bu tutanak örneğinin gösterilerek böylesi projeler ile Arhavi halkının karşısına gelinmesine engel olunmasını talep etti.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.