Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’DE DEPREMZEDELER İÇİN SOBA YAPIMI DEVAM EDİYOR..

Rekare 19 Şubat 2023 Haberler ARHAVİ’DE DEPREMZEDELER İÇİN SOBA YAPIMI DEVAM EDİYOR.. için yorumlar kapalı

Ülkemizi yasa boğan deprem felaketi nedeni ile deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermek için Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya bölümü temizlik ve hijyen kimyasalları ile mevsim itibari ile en çok ihtiyaç duyulan soba üretimini sürdürüyor.

Arhavi Halk Eğitim Merkezi köy ve merkez kurslarında görevli usta öğreticiler ve kursiyerlerin emekleri ile mevsim ihtiyacı olan kışlık giyecek, eşofman vb. ihtiyaçların üretime devam ediyor.

Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri mevsime uygun olarak giyim eşyası üretimine devam ediyor.

Ayrıca Arhavi Kaymakamlığı Arhavi Sanayi ve Ticaret Odası ve hayırseverlerin desteği ile Arhavi Halk Eğitim Merkezi ile birlikte uyku tulumu vekışlık termal içlik üretimine de başlandı..

Arhavi İlçe Kaymakamı Burak Çimşir Halk Eğitim Merkezi ve Meslek Liseleri beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş ve şube müdürleri Melih Türedi ve Süleyman Hilmi Güney eşliğinde ziyaret ettiler. Üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldılar. Kaymakam Çimşir “Emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.