Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“ARTVİN TANITIM GÜNLERİ” İLGİ ODAĞI OLDU..

Rekare 30 Kasım 2022 Haberler “ARTVİN TANITIM GÜNLERİ” İLGİ ODAĞI OLDU.. için yorumlar kapalı

İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul Maltepe Fuar alanında düzenlenen ve 4 gün süren Artvin Tanıtım Günleri unutulmaz anılar bırakarak sona erdi.

Artvin Belediyesi dahil İlçe Belediyeleri, Artvin ve Hopa TSO stantları, Arhavi Belediyesi, A. Hopaspor-yazarlar-kadın girişimci kooperatifleri dahil birçok standın açıldığı fuar alanı 4 gün boyunca tanıtım günlerini izlemeye gelen binlerce insanla dolup taştı.

Artvin’in kültürünü, gastronomisini ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla Artvin Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul Maltepe’de 24-27 Kasım tarihlerinde düzenlenen Artvin Tanıtım günlerinin açılışı gerçekleştirilen törenle yapıldı.

Artvin Günleri’nde stant açan Artvin Belediyesi; projeleri, şehrin turistlik yerlerini tanıtarak, Artvin’in yöresel tatları ve ARGE aşamasında olan biberli, az biberli, Artvin balı ve çam kozalak marmelatlı ‘Artvin Çikolatası’ ilk kez Artvin Tanıtım Günlerinde yurttaşlara ikram edildi.

Artvin Günlerinin açılışında konuşan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, “Sadece Artvinlilere değil bütün hemşehri derneklerine böyle bir yer tahsis ettiği için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu organizasyonu hazırlayan ARDEF’e ve Artvinlilerin kolektif olarak toplumsal yaptığı her etkinliğe katılan İsmet Acar’a da teşekkür ediyorum.

Sizleri de hemşehri turizmini geliştirmek için yılda 1-2 Artvin’e bekliyorum. İyi ki varsınız İyi ki Artvinlisiniz.’ dedi.

Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile ‘Artvin Tanıtım Günlerinin’ açılışı gerçekleştirildi.

Fuar açılışına; CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Borçka Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Şavşat Belediye Nihat Acar, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu, İş İnsanı İsmet Acar, İBB Başkan Danışmanı Bülent Akköse, ARDEF Başkanı Hakan Bekar, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yardımcısı Cem Koçtürk, Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, Siyasi parti ve STK Temsilcileri ile çok sayıda Artvinliler katıldı.

24-27 Kasım tarihlerinde düzenlenen ‘Artvin günleri‘ İstanbul Maltepe Sahili etkinlik alanında Artvin ve Hopa TSO’da stantlar açtılar. Etkinliğe Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu ve Meclis Başkan Yardımcısı Fatih Terbıyık, Artvin TSO Başkanı Seçkin Kurt’ta katılarak stantlarda kendilerinin tanıtımlarını yaptılar. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan stantta likapa temsilcisi Uğur Karabacak ve Hopa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Neziha Topaloğlu ve Yönetimi yöresel ürünlerin tanıtımını yaptı.

Artvin Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hakan Bekar öncülüğünde düzenlenen organizasyonda coğrafi işaret tescili alan yöresel ürünlerden Hopa Hamsili Ekmeği ve Hopa Laz Böreği ile yöresel ürünler likapa görücüye çıktı.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan standa eğitim, siyaset, ticaret dünyasından birçok Artvinli ilk günden yoğun ilgi gösterdi.

Artvin Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul Maltepe Etkinlik alanında düzenlenen Artvin Tanıtım Günleri Selçuk Balcı’nın muhteşem konseri ile sona erdi. Etkinlik alanında 4 gün boyunca kültürel etkinlikler, Artvin’den organik ürünler satış reyonları, yiyecek-içecek stantları İle yerli ve yabancı katılımcılarla güzel bir etkinlik gerçekleşti. ARDEF Başkanı Hakan Bekar başarıyı birlikte çalıştığı yönetime borçlu olduğunu belirterek teşekkür etti.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.