Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARTVİN’İN GÜNDEMİ PANDEMİ..

Rekare 06 Mart 2021 Haberler ARTVİN’İN GÜNDEMİ PANDEMİ.. için yorumlar kapalı

Artvin Valisi Yılmaz Doruk Başkanlığında Pandemi Toplantısı gerçekleştirildi Valilik Çoruh Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediyeyi temsilen Belediye Başkan Danışmanı Emrah Özkan katıldı.

Toplantıda; İl’in mevcut durumu ele alınarak, sürece yönelik Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan yeni kararların il genelinde eksiksiz bir şekilde uygulanmasına yönelik çalışmalar görüşüldü.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan illerin risk değerlendirme haritasında Artvin turuncu renkle yüksek riskli kategoride yer alıyor.

Toplantıda bu konunun üzerinde duran Vali Yılmaz Doruk, “Son dönemde ilimizdeki vaka sayılarının hızlı artışıyla birlikte tehlikeli bir eşiğe gelmiş bulunmaktayız.

Sağlık Bakanlığının illere göre belirlediği 4 kategoriden en yükseği olan kırmızıya gelmemize ramak kaldı. Bu yüzden tüm kurumlarımızla birlikte pandemi tedbirlerine yönelik devam eden çalışmalarımızı daha da sıklaştıracağız. Vatandaşlarımızın tedbiri elden bırakmamasını, rehavete kapılmamasını, kurallara/tedbirlere hassasiyet göstermesini özellikle rica ediyorum.

Düşük seviye kategorisi olan maviye bir an önce gelmemiz için; Artvinli hemşerilerimizin bu güne kadar sergilediği sağduyulu ve fedakârca yaklaşımını sürdürmesinin önemi kadar yürütülecek denetim faaliyetlerinin etkinliği ve sürekliliği de önemli derecede etkili olacaktır.” dedi.

Haber : Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.