Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI “HİZMET BİNASI” TANITIM ETKİNLİĞİ YAPILDI..

Rekare 20 Ekim 2021 Haberler ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI “HİZMET BİNASI” TANITIM ETKİNLİĞİ YAPILDI.. için yorumlar kapalı

İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfının Kavacık’ ta yapımı devam eden Hizmet Binasında, Mütevelli Heyet üyeleri, Siyasetçi ve Bürokratlar, Artvinli iş insanları, bağışçılar,Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve Artvinlilerin katılımıyla bir tanıtım etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte, Vakfın Onur Kurulu Başkanı İsmet Acar, Artvin Eski Milletvekili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, İstanbul Milletvekili Engin Altay, İstanbul Milletvekili Doç. Dr. Yunus Emre, Danışma Kurulu Başkanı Dr. Mikail Kaya, Vakfın kurucu başkanı Atilla Öztürk, önceki dönem başkanlarından İlker Kaya, Hakan Bekar, Dr. Mustafa Melek, Yönetim ve Denetleme Kurulu, DanışmaKurulu üyeleri, İstanbul’ da faaliyet gösteren STK’ lardan Macahel Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kafkas Artvin Dernekler Federasyonu, İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu, Şavşat Artvin Dernekler Federasyonu, İstanbul Arhavililer Derneği, Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği, Şavşat Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği, Beykoz Artvinliler Derneği, Çekmeköy Artvinliler Derneği,  Ardanuçlular Derneği başkan ve temsilcileri ile üyelerimiz ve hemşerilerimiz bir araya geldi.

Artvin Milletvekilleri Erkan Balta ve Uğur Bayraktutan, Danışma Kurulu üyesi aynı zamanda İstanbul Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu yoğun programları dolayısıyla katılamadıkları etkinliğe birer kutlama mesajı gönderdiler.

Yöresel ikramların yapıldığı etkinlikte, Beykoz Artvinliler Derneği halkoyunları ekibi ve sanatçı Ayşenur Kolivar sahne aldı.

Vakıf Genel Sekreteri Mine Emirzade Artar’ın  “hoş geldin” konuşmasının ardından, bu etkinliğe destek veren tüm hemşerilerimize teşekkürlerini ifade etti. Vakıf başkanı Esen Yağcı katılımcılara “hoşgeldiniz” diyerek binanın son durumu hakkında bilgi verdi.  Başkan Esen Yağcı tarafından verilen bilgide şunları söyledi:“Sayın büyüklerimiz Nihat Gökyiğit Bey ve İsmet Acar Bey’in maddi destekleriyle başlan bu inşaatın diğer bağışçılarımızda desteğiyle mevcut haline ulaşmayı başardık.  Bu günkü etkinliğimiz bir açılış merasimi değildir” dedi.

 Aralık ayında yapılacak Vakıf Genel Kurulu öncesi bağışçılara son durum hakkında bilgi verilmesinin amaçlandığını söyledi. Başkan Yağcı “Şuandaki giriş katımız ve 1. Bodrum kat (350 m2) vakıf merkezi için ayrılmış olup , kullanılacak olan bu alanların salt vakıf çalışmaları dışında, Artvin Kültür Akademisiveya Kültür Merkeziolarak kullanılması düşünülmüştür. Bu konuda Artvin’in değeri olan sanatçılarımıza (Tiyatrocu, Ressam, Müzisyen v.s.) ulaşacağız.  Yılbaşına kadar kiraya verilecek alanları bitirmeyi hedefliyoruz. , Artvin’in kurtuluş tarihine denk gelen 7Mart 2022 tarihine kadar binamızı tamamlayarak, kullanıma açmak önümüzdeki hedefimizdir” dedi.

Projenin Mimarı olan Yüksek Mimar Erol Şalikoğlu da inşaat maliyetlerindeki aşırı artış nedeniyle yeni kaynaklara ihtiyaç olduğundan tüm hemşerilerden destek beklendiğini ifade etti.Toplam inşaat alanının bahçe kullanım alanlarıyla birlikte yaklaşık 1800m2 olduğu, 1 Giriş, 4 normal kat 2 bodrumdan müteşekkil olduğu, giriş kat ve 1. Bodrum katın vakıf merkezi olarak kullanılacağını diğer alanların kiraya verildiğini ifade etti.

Diğer konuşmacılar, İsmet Acar, Yunus Emre, Atilla Öztürk, Mikail Kaya söz alarak duygu ve düşüncelerini belirttiler.

Katılımcılara Döner, Bişi, Kete ve tatlı ikram edilerek yöresel müzik dinletisi ve folklor gösterisiyle program sonlandırıldı.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.