Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BİBER, CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI.

Rekare 28 Ekim 2021 Haberler BİBER, CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI. için yorumlar kapalı

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Biber mesajında: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Cumhuriyet; tarih boyunca esaret zinciri vurulamamış Yüce Milletimizin kahramanlık ve inançla yaptığı Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ile kurulmuştur. Cumhuriyet; her türlü imkânsızlıklar içinde varoluş mücadelesi veren bir milletin azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar büyük güç olduğunun ve milli iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır.Cumhuriyetimizin ilanı ile Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü uygulamaya konulmuş ve egemenliğin tek sahibi millet olmuştur.

Millet olarak; büyük fedakârlıklar sonucu kurulan ülkemizin küresel ölçekte bir güç haline gelen konumunu, Milletimizin sarsılmaz kardeşliğini bugün de yarın da aynı kararlılığı, azmi ve gücü sergileyerek koruyacak, geliştirecek ve buna mâni olmak isteyen hainlere asla fırsat vermeyeceğiz.

Büyük bir gurur ve coşku içerisinde olduğumuz bu mutlu günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.