Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BORÇKA TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR..

Rekare 10 Mayıs 2022 Haberler BORÇKA TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR.. için yorumlar kapalı

Borçka Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması, 15 Mayıs’ta başlayacak. Organizasyon kapsamında 25 tiyatro oyunu, 15 tiyatro atölyesi ve birçok söyleşi gerçekleştirilecek.

Tiyatro salonu olmayan Borçka’da, uluslararası düzeyde tiyatro buluşmaları düzenleme amaçlarını açıklayan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Evet Borçkamızda tiyatro salonu yok. Bizler bir adım attık, çocuklarımız ve gençlerimiz için bir adım attık. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Borçka’nın kültür ve sanat kenti olması için birçok etkinlik düzenledik. Son olarak da kentimizin aslında her alanını tiyatro sahnesine döndürdük. Okul bahçelerini, sokakları, köprüleri… Aklınıza gelebilecek neresi varsa bir tiyatro oyunuyla karşılaşabilirsiniz. İlk defa Borçka’da böyle bir etkinlik yapılıyor. Bu organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sanatın birleştirici gününe daima inandım, bu etkinlik sonrasında da Borçkamıza yakışan bir kültür merkezini hep birlikte hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

TİYATRO BULUŞMASINA KİTAP GÜNLERİ DE EŞLİK EDECEK

Tiyatro buluşmasının olacağı 15-22 Mayıs tarihleri arasında ayrıca Borçka Kitap Günleri de düzenlenecek. Kitap günleri kapsamında birçok şair, yazar ve gazeteci söyleşi ve imza günleri gerçekleştirecek.


Paylas

About The Author

Comments are closed.