Monday 04th March 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ÇAY ÜRETİCİLERİ ; “PLANIMIZDA DEĞİŞİKLİK YOK, İMZALARIMIZI TESLİM EDECEĞİZ”

Rekare 11 Mayıs 2022 Haberler ÇAY ÜRETİCİLERİ ; “PLANIMIZDA DEĞİŞİKLİK YOK, İMZALARIMIZI TESLİM EDECEĞİZ” için yorumlar kapalı

Bilindiği gibi çay üreticileri meclisi, Trabzon’un Of ilçesi ve Artvin’in Kemalpaşa ilçesi üzerinden iki kol oluşturup ÇAYKUR Genel Müdürlüğü önüne giderek, topladıkları imza ve talepleri ileteceklerini açıklamıştı.

Fakat dün (10 Mayıs) Rize Valiliği’nin kentte beş gün süre ile toplantı ve gösteri yürüyüşlerini yasaklama kararı ile karşılaştılar.

Rize Valiliği bu yasaklamayı, “milli güvenlik, kamu düzeni veya kamu güvenliğini korumaya” dayandırarak, şehirde 12 Mayıs 2022 ve 16 Mayıs 2022 tarihleri arasında beş gün süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasaklama şekli ile açıklamıştı.

Ancak çay üreticileri meclisinin Sendika.org aracılığı ile bugün yaptıkları açıklamada bu yasağa uymayacaklarını açıkladılar.

Hopa’daki çay üreticileri adına yapılan açıklamada üretici Kamil Ustabaş şunları söyledi;

Valilik eylemleri yasakladı ama üreticiler olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçe merkezlerinde imzalar toplanıyor. Bölgemizde çeşitli kurumlar destek olmaya başladı. Ziraat Odaları, Esnaf ve Zanaatkârlar Odaları, çeşitli otobüs kooperatifleri bizimle görüşüp taleplerimizin altına imza atmak istediklerini söylüyorlar.

Trabzon civarında beş bine yakın, Artvin ve Hopa bölgesinde aynı şekilde beş bine yakın ve Rize bölgesinde üç dört bin kadar imza topladık. Yani yaklaşık 13-14 bin kadar imza topladık. Planımızda bir değişiklik yapmıyoruz. Rize’de bulunan Çay Kur Genel Müdürlüğü önüne gideceğiz ve imzalarımızı teslim edeceğiz.”


Paylas

About The Author

Comments are closed.