Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“CHP’DE DEĞİŞİM KAÇINILMAZ OLACAK..”

Rekare 14 Eylül 2023 Haberler “CHP’DE DEĞİŞİM KAÇINILMAZ OLACAK..” için yorumlar kapalı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Artvin İl Başkanı adayı İsmet Başar, partililere seslenerek, “Kimsenin adamı değil partinin adamı olmak için çıktığımız bu yolda desteğinizi bekliyoruz.” dedi.

İsmet Başar, 17 Eylül’de yapılacak olan CHP Artvin 38. Olağan Kongresi’nde il başkanlığı için aday olma gerekçelerini yayınladığı bir video ile sıraladı.

“Değişim, dönüşüm ve yenilik” sloganı ile aday olduğunu ifade eden Başar, “Yalnızca bir dönem için adayım çünkü bu savunduğum değişim, dönüşüm ve yeniliğin oluşması için bu şarttır.” dedi.

İl başkanlığı döneminde tüm belediyeleri CHP’li yapmanın yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanının da partisinden seçileceği vaadini veren Başar, “Bu bir dönemlik başkanlığım süresinde bir de misyon üstlenmek istiyorum. Üstlendiğim misyon Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhuriyet kenti Artvin’de şu anda yedi olan belediye başkan sayısını dokuza çıkarmak ve en önemlisi de Artvin İl Genel Meclis Başkanının Cumhuriyet Halk Partili bir bireyin olmasını sağlamak. Sadece bunlar değil, birçok vaatlerim var. Bunları 17 Eylül’deki kongrede sizlere ayrıntılı bir şekilde anlatacağım. Ancak burada söylemek istediğim birkaç vadim de var. Şu anda Artvin’de üye sayısı 5 bin 400 civarında olan üye sayımızı İlk 2 yıl içerisinde 10 bine çıkaracağız ve kesinlikle gençlerin katılımını sağlayacağız.” diye konuştu.

Parti içerisinde bireyselliğin değil çok sesliliğin ve demokrasinin güçlü olacağının sözünü veren Başar, “Artvin il örgütü olarak yönetim kurulu ekibimle ortak alacağımız kararları profesyonel bir şekilde fiiliyata uygulamaya sokmak olacak. Bireysellik olmayacak, kişilerin adamı değil, partinin adamı olunacak. Partinin adamı denince de partiye üye olan bütün insanların hatta ve hatta partiye oy veren bütün vatandaşlarımızın hizmetinde olmak temel amacımız olacak. Ahmet’in, Mehmet’in adamı olmak particilik değildir. Benim kesinlikle bir bagajın yoktur. Kimsenin adayı değilim, kimseye asla söz vermiş değilim isteyen insanların e Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapmak isteyen insanların önünü açmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Sol görüşleri ile ittifaklara devam edeceklerini belirten Başar, herkesin parti içerisinde görev alacağına vurgu yaparak, “Önce biz kucaklaşacağız, önce biz bizim partimizde ki insanlarla bir araya geleceğiz. Biz bir olacağız, birlikte olacağız, güçlü olacağız. Devamında ne mi yapacağız? Tabi ki kalbi soldan yana atan, ortanın solunda yer alan ve solun en solunda yer alan bütün siyasi anlayışlarla bir birliktelik sağlayacağız. Çünkü Artvin denilince sol Artvin denilince sosyal demokrasi akla gelir. Soldaki arkadaşlarımız bizim için çalışmaktan övünç duyacaktır. Çünkü bizimle çalıştıklarında sadece bizim için değil, kendileri için de çalıştıklarını hissedecekler. Bu mutluluğu yaşayacaklar. Sadece seçim döneminde değil, seçim sonrasında yönetimlerde yer alacaklar. Seçim sonrasında yönetim kademelerinde yer alacaklar. Ben bilirim, ben ne dersem o olur olmayacak.  Yeter ki 17 Eylül akşamı Cumhuriyet Halk Partisi’nin 163 değerli delegesi doğru tercih yapsın İsmet Başar ve ekibinden yana yani mali mavi listeyi tercih etsin. Mevcut başkana da saygılar sunuyorum. Başarılar diliyorum ancak ben ve ekibim daha iyisini yapmak için yola çıkıyoruz.” şeklinde konuştu.

Haber: Eda BAŞAR ÖZKAN


Paylas

About The Author

Comments are closed.