Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU..

Rekare 29 Ekim 2022 Haberler CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU.. için yorumlar kapalı

29 Ekim 1923 yılında nice zorluklarla ilan edilen ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Benim en büyük eserim’’ diye nitelendirdiği Cumhuriyetimizin 99. yılı tüm yurtta olduğu gibi İlçemiz Arhavi’de de coşku ile kutlanıyor.

İlçe kaplı spor salonunda düzenlenen kutlama programına; İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri,  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına dün Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başlanırken, bugün İlk olarak Kaymakamlık makamında İlçe Kaymakamı Burak Çimşir tarafından tebriklerin kabul edildi. Daha sonra ise ilçe kapalı spor salonunda yapılan ve ilçe protokol mensupları, tüm ilçe okul müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri ve ilçe halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen törenle devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama etkinliğinde İlçe Kaymakamı Burak Çimşir konuşmalarını gerçekleştirdi. Ardından öğrencilerin sunduğu, günün anlam ve önemini içeren gösteriler katılımcılar tarafından büyük bir coşkuyla takip edildi.

Daha sonra Cumhuriyet Bayramı temalı yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Program sonunda ise müzik öğretmeni Gözde Küçükler ve müzisyen Süleyman Baykan tarafından müzik dinletisi sunuldu.


Paylas

About The Author

Comments are closed.