Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

FINDIKLI HALKI BAŞKANINA SAHİP ÇIKTI..

Rekare 17 Haziran 2020 Haberler FINDIKLI HALKI BAŞKANINA SAHİP ÇIKTI.. için yorumlar kapalı

CHP Fındıklı ilçe Başkanlığı önünde toplanan ilçe sakinlerine ilk
konuşmayı CHP Fındıklı ilçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu yaptı. Kadıoğlu
konuşmasında, “Bu günlerde bizler, hem pandemi ile hem de ekonomik zorluklarla mücadele ederken, siyasi iktidar ülke genelinde partimizle ve seçilmiş belediyelerimizle uğraşmayı alışkanlık haline getirmiş durumdadır.

Her gün bu ülkede hak, hukuk, adalet için tüm kadroları ile canşırah çalışan partimize ve belediyemize dair haksız ithamlar yer almaktadır. Bir yıl geçmesine rağmen seçim sonuçlarını kabullenemeyenler, belediyemizin halkımızla birlikte yürüttüğü çalışmaları karalamakta, yalanlar ve iftiralar üretmeye çalışmaktadır.

Bizler hem parti olarak hem de belediyeler olarak halkımıza rağmen değil halkımızla birlikte yoksulluklara ve yolsuzluklara karşı şeffaf, katılımcı, toplumcu belediyecilik anlayışını hayata geçirmek için uzun bir yola çıktık. Halkımızın içinde, halkımızın dertlerine derman olan bir anlayışın temsilcileriyiz.

Belediyecilik bir hizmet yarışıdır. Partimizin 262 belediyesi
hizmet yarışı içerisinde halkımızla içiçedir. Sosyal belediyecilik anlayışı halkımızın sorunlarına çözüm üretmektedir. Çıkar gruplarına değil, halka hizmet etmektedir” dedi
Başkan Kadıoğlu Fındıklı belediyesinin CHP ve Millet İttifakına geçmesiyle
birlikte ilçedeki değişimi ve yatırımları görmemek için kör olmak gerektiğini ifade ederek, “Tüm çalışmalarımız sadece partimizin katılımı ile değil halkımızın katılımıyla MECİ ile yapılmaktadır. Fındıklı belediyesinin hizmetlerinden korkanlara sesleniyoruz
Hiç kimse Fındıklı halkının 31 Mart seçimlerinde ortaya koymuş olduğu iradeye gölge düşüremeyecek Her Fındıklı lı bir demokrasi neferi olarak belediye çalışmalarına desteklemektedir. Yerel demokrasinin güçlenmesi için siyasi parti ayrımı yapmadan, halkın iradesine sahip çıkacağız. Bunu yapabilmenin yolu da cesaretten geçer. Fındıklı halkı teslimiyetçi olmayacağız. İftiralarla ve yalanlarla çalışmalarımızı halka ulaşmasını engelleyemez” dedi
Başkan Kadıoğlu, “CHP Rize il başkanlığımızın çağrısıyla tüm il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz dayanışmamıza omuz vermek için buradadır. Fındıklı Belediye başkanımız yalnız değildir. Yarın bir sıkıntı olursa CHP tüm kurumsal varlığı ile burada olacaktır. Biz bunun farkındayız, sizde farkında olun demek için CHP il örgütü olarak buradayız” dedi
Basın açıklamasında konuşan CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, Fındıklı
Belediye başkanının çalışmalarına teşekkür etmek için burada olduklarını belirterek, “Bugün burada Cumhuriyet Halk Partisinin tüm ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri hep birlikte buradayız. İl örgütü adına belediye başkanımıza teşekkür edeceğiz. Diyeceğiz ki 1 yıl içerisinde Fındıklı’da yapmış olduğunuz çalışmalar tüm Türkiye’de örnek model olmuştur. Bugün Türkiye’de herkesin bir gözü Fındıklı’da yapılan işlerdedir. Sadece Fındıklı belediyesinin yapmış olduğu çalışmalar değil bizler de yapmış olduğumuz çalışmalarla bugünde burada göstereceğimiz davranışlarla anlayışlarla Fındıklı’nın Türkiye’deki yerini olumlu imajına hep birlikte katkı sunacağız.
Fındıklı belediyemizin başarılı olma çalışmaları bir takım insanların işine gelmemiş olabilir. Bir takım insanlar tüm Türkiye’de örnek model çıkmasını istememiş olabilirler olsun, Bir takım insanlar Fındıklı’daki projelerin geleceğe taşınmasını istememiş olabilirler olsun, ama biz her şeye rağmen Fındıklı belediyemizin yapmış olduğu çalışmalara olan desteğimizi dün de gösterdik bugünde gösteriyoruz, yarında göstereceğiz” dedi.
Daha sonra CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, ilçe başkanları ve belediye
encümen üyeleri Fındıklı Belediyesine giderek başkan Ercüment Şahit Çervatoğlu’nu makamında ziyaret edip destek verdiler.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.