Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

FINDIKLI’DA “HALKIN BAKKALI” AÇILDI..

Rekare 04 Mart 2021 Haberler FINDIKLI’DA “HALKIN BAKKALI” AÇILDI.. için yorumlar kapalı

Fındıklı ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, 38 üretici kooperatifin ürettiği ve piyasada satılan benzer ürünlerden daha ucuz olan ürünlerin satıldığı “Halkın Bakkalı”nı açtı. Toplumcu belediyecilik anlayışıyla üretime ve üreticiye her zaman önem verdiklerini söyleyen Çervatoğlu, “Hem üretici köylülerimiz desteklenmiş olacak hem de halkımızın aracısız, güvenilir ve ucuza doğal gıdalarla buluşması sağlanacak” dedi.

Fındıklı Belediyesi, ilçe halkının daha ucuz, kaliteli ve doğal ürünleri satın alabilmeleri için kent merkezine 38 üretici kooperatif tarafından üretilen ürünleri satan bakkal açtı.

Açılışa Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Ayçiçek, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, oda başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Fındıklı Belediyesi ilçede daha öncede çeşitli kooperatifler ve kadın meclisleri kurmuştu. Belediye son olarak Meci (İmece) Tarımsal Kooperatifi ve Kadın Meclisi’nin katkılarıyla Halkın Bakkalı’nı hayata geçirdi.

Halkı, ilaçsız bahçe ve tarlalardan toplanan doğal ürünler ile buluşturduklarını söyleyen Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, “Aracısız, bizden bize, üreticiden tüketiciye anlayışıyla Cumhuriyetimizin kuruluşundaki kooperatifçiliği tekrar canlandırarak önemsediğimizi ve bununla ilgili çalışmalar gerçekleştireceğimizi söylemiştik. Ülke genelinde 38 üretici kooperatifinin ürettiği ürünleri ilçemizde getirdik. Ülkemizin dört bir yanında, doğal ve zehirsiz bahçelerde üretilen kooperatif ürünleri olan organik gıdaları güvenli ve ucuza halkımızla buluşturacağız” diye konuştu.

“Ülkemizin dört bir yanındaki üretici kooperatiflerinin ürünleri halkımızla buluşacak. İlçemizde de köylülerimizin ürettiği doğal ürünlerin satışı gerçekleşecek” diyen Çervatoğlu, şöyle devam etti:

“Hem üretici köylülerimiz desteklenmiş olacak hem de halkımızın aracısız, güvenilir ve ucuza doğal gıdalarla buluşması sağlanacak. Kurtuluşumuzun tarımda olduğunu düşünüyoruz. Geçen yıl Dünya Çiftçiler Günü’nde 100 bin doğal geleneksel tohumundan üretilen sebze fidesi dağıtmıştık. Bu yıl da Fındıklı’nın kurtuluşu olan 11 Mart’ta 1 milyon geleneksel doğal tohumlarımızı da halkımıza ücretsiz dağıtacağız.” 

Başkan Ercüment Şahin Çervatoğlu, bakkalda bulunan ürünlerin internet ortamında da satışını yapacaklarını ve ilerleyen zamanlarda Halkın Marketini kurmayı hedeflediklerini dile getirdi. 


Paylas

About The Author

Comments are closed.