Friday 19th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

GAZİANTEP’TE DÜZENLENEN “FAİR PLAY ANNELERİ” PROJESİNDE ÖRNEK İLÇE ARHAVİ OLDU..

Rekare 06 Temmuz 2024 Haberler GAZİANTEP’TE DÜZENLENEN “FAİR PLAY ANNELERİ” PROJESİNDE ÖRNEK İLÇE ARHAVİ OLDU.. için yorumlar kapalı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu iyiye, doğruya güzele sloganıyla ülkemizde fair Play’i yayma konusundaki organizasyonlarına bir yenisini daha ekledi.

Fair Play Komisyonu tarafından ülkemizde görev başında bulunan Kadın Belediye başkanlarına yönelik uygulamaya konulan Fair Play Anneleri Projesi, ilk kez Gaziantep’te düzenlendi.

Fair Play Komisyonu tarafından yapılan değerlendirmede, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu ödüle layık görülen ilk kadın belediye başkanı oldu. Organizasyonun asıl amacı olan ve anneler için düzenlenen Fair Play panelinde, komisyon üyesi ve konularında uzman eğitimcilerin katıldığı bir panel düzenlendi.

Prof Dr. Bilge Donuk’un moderatörlüğünde düzenlenen panelde, sırasıyla Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Gülfem Sezen Balçıkanlı, Fair Play Eğitiminde Annelerin Rolü, Doç. Dr. Sevim Güllü: Atatürk, Türk Kadını ve Fair Play, EFPM Denetleme Kurulu Üyesi Remzi Yılmaz, Aile Çocuk İlişkisi ve Fair Play, Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Melike Türkan Bağlı, Toplumsal Bağlamda Eğitim, Değerler ve Fair Play Üzerine Düşünceler, Psikolojik Danışman & Psikoterapist Gülbin Ülker, Kardeş Rekabetinde Fair Play, Gazeteci Yazar Bülent Tuncay ise Okul-Aile-Yerel Yönetim İş birliği Örneği: Arhavi Grassroots Futbol Şenliği konulu sunumlarını yaptılar. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in sonuna kadar ilgiyle takip ettiği paneli, salonu dolduran anneler büyük bir dikkatle takip ettiler.

Bilindiği üzere, gazeteci , yazar Bülent Tuncay defalarca ilçemizi ziyaret etmiş ve “Arhavi Herkes İçin Futbol Şenliği” ni yerinde izleyerek değerlendirmelerde bulunmuş hatta panel ve seminerlere katılmıştı.
Paylas

About The Author

Comments are closed.