Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HEYELAN, SU KAYNAĞININ KİRLENMESİNE NEDEN OLDU..

Rekare 24 Ekim 2022 Haberler HEYELAN, SU KAYNAĞININ KİRLENMESİNE NEDEN OLDU.. için yorumlar kapalı

Türkiye’nin en çok yağış alan noktasında yani Arhavi’de her yağışta şehir şebekesinde çamurlu su akması yetmiyormuş gibi, su kaynağının bulunduğu alanda birde heyelan oluştu. Bu nedenle Arhavi ilçesi günlerdir susuz kaldı.

Vatandaşlar “ortalık su ile dolup taşıyor biz evimizde su bulamıyoruz, gülelim mi ağlayalım mı anlayamadık” diyerek mevcut duruma isyan ediyorlar..

Bu konuda belediye yetkililerin beyanları ise şöyle; İlçemizde son iki gündür etkili olan yoğun yağış heyelanlara neden olarak, Arhavi şehir içme suyu şebekesinde kesintilere neden oldu. Yapılan yoğun çalışmalar tamamlanarak şebekeye su sağlanmaya başlandı.

Yoğun yağışlar nedeniyle Arhavi su şebekesine su saylayan havzada meydana gelen toprak kayması ve heyelan nedeni ile su kaynağında yoğun kirlenme meydana gelmiş, bu nedenle bir süre su kesintilerine gidilmişti.

Arhavi belediyesi ekipleri tarafından heyelan sonrası bölgede ivedilikle çalışmalara başlanıp , şehir su şebekesine temiz su vermeye başlanmıştır.

Arhavi Belediye Başkan Vekili Mustafa Kemal Tatar, su havzasında yapılan çalışmaları denetleyerek incelemelerde bulundu. Başkan vekili Tatar, şebekeye su sağlayan iki koldan birinde meydana gelen heyelan nedeni ile su kesintisine gidildiğini belirterek, kirlenen su kolunun baypas edilmesiyle kirliliğin giderildiğini ifade etti. Tatar, buna benzer olumsuzlukların tekrar yaşanmaması için gereken tedbirlerin alınacağını belirtti.   


Paylas

About The Author

Comments are closed.