Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HİÇ KARAYA ÇIKMADAN TEK BAŞINA HOPA’DAN İSKENDERUN’A YELKEN AÇTI..

Rekare 29 Mayıs 2022 Spor HİÇ KARAYA ÇIKMADAN TEK BAŞINA HOPA’DAN İSKENDERUN’A YELKEN AÇTI.. için yorumlar kapalı

Yelken sporcusu Başak Mireli, Türkiye’nin en zorlu rekoru olan ‘Türkiye Turu Rekoru’nu yelken gücü ile tek başına hiç durmadan kırmak için Hopa’dan Karadeniz’e açıldı.

Mireli, Hopa – İskenderun arasındaki 4 denizi geçip 1500 millik rotayı  tek başına bitirirse, turu tamamlayan ilk kadın yelkenci olacak.
Yelken sporcusu Başak Mireli, çocukluk yıllarından beri yelkenle uğraştığını belirterek, “9 Temmuz’da eşimle beraber dünya seyahatine çıkacağız. Dünya seyahati öncesinde kendi denizlerimizi tamamlamak için Türkiye turu rekoruna imza atmaya karar verdim. Hopa’dan yola çıkıp İskenderun’a kadar olan 1500 millik yolculuğu tek başıma hiç durmadan yapmayı hedefliyorum. Her şey yolunda giderse geçen sene yapılan rekoru kırıp kupayı elime alacağım. Bütün zorlukların yanında keyifli bir yolculuk olacak. Hedefim 12 ile 15 gün arasında tamamlamak. Bir  önceki rekor 16 gün 16 saat, bunun altında tamamlarsam ben kazanmış olacağım” dedi.
Başak Mireli hazırlıklarını tamamladıktan sonra 1500 millik rota için Hopa limanından yola çıktı.

Duraksız geçmesi beklenen seyirde; Karadeniz, İstanbul Boğazı, Marmara Denizi, Çanakkale Boğazı, Ege Denizi ve Akdeniz’i geçecek olan Mireli, İskenderun Limanında turu tamamlayacak.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.