Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HOPA’NIN GÜNDEMİ COVİD-19 VAKALARINDAKİ ARTIŞ..

Rekare 04 Nisan 2021 Haberler HOPA’NIN GÜNDEMİ COVİD-19 VAKALARINDAKİ ARTIŞ.. için yorumlar kapalı

Hopa’da son haftalarda Coovid-19 vakalarında artış yaşanması üzerine kaymakam Abdurrezzak Canpolat başkanlığında Filyasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Filyasyon Kurulu İlçede artış gösteren İngiliz Varyantlı Covid-19 vaka sayılarını değerlendirmek üzere toplandı. Yapılan toplantıda; vaka sayılarında il merkezi ve diğer ilçelerine nazaran oldukça yüksek olduğu, yayılımın büyük ölçüde haneler arası gidiş gelişlerden, toplu etkinliklerden kaynaklandığı değerlendirildi.

Sahada görev yapan tüm denetim personellerinin cafe -restaurantlar, işyerleri, cadde, sokak ve açık alanlarda ilgili genelgeler doğrultusunda denetimleri sıkılaştırması, muhtar-aza ve site yöneticileri gibi yerel yönetimlerin ve sivil toplum kuruluşlarının da sürece dahil edilerek vatandaşlara yönelik eş- dost- akraba ziyaretlerini zaruri olmadıkça ertelenmesi, maske-mesafe-hijyen konularına titizlik gösterilmesi hususlarında bilinçlendirici ve uyarıcı çalışmalar yapmaları gibi konularda kararlar alındı.

HOPA’DA DENETİMLER SIKLAŞTIRILLDI

Filyasyon Kurulu toplantısında alınan kararlar sonrasında İlçe genelinde ilgili genelgeler doğrultusunda esnaf ve vatandaşlara yönelik denetimler sıkılaştırıldı ve vatandaşlara kurallara uymaları konusunda uyarılar yapılmaya başlandı.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.