Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KAFKASÖR’DE OFF ROAD HEYECANI..

Rekare 28 Eylül 2023 Spor KAFKASÖR’DE OFF ROAD HEYECANI.. için yorumlar kapalı

Artvin Kafkasör yaylasında düzenlenen Uluslararası Off-Road Yarışlarında heyecanlı anlar yaşandı.

Artvin Off-Road Kulübünce Kafkasör Yaylası’nda düzenlenen Off Road yarışlarını Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Belediye Başkanı Demirhan Elçin2de izlerken yarışlara Gürcistan, Azerbaycan, İran ve Irak’tan ekipler katıldı. Motor gücüne göre S1, S2, S3 ve S4 4 ayrı kategoride 35 ekibin mücadele ettiği yarışları, vatandaşlar büyük bir heyecanla takip ettiler.

Kafkasör yaylasında özel olarak Off Road yarışları için hazırlanan parkurda yarışan otolardan bazıları parkurda arızalanınca yardımcı araçlarla çekilerek parkur dışına çıkartıldı.

Arhavi’den gelerek yarışlara katılan Mehmet Yenigün-Nafi Sarı’nın kullandığı aracın takla atması yarışları izleyen vatandaşlara korkulu anlar yaşattı. Yarışlar sonunda.S1 kategorisinde Halim Bayrak-İbrahim Arafat, S2 kategorisinde Gürcistan’dan Tamazi İramadze-Avtandi Takidze, S3 kategorisinde Sadık-Hülya Polat çifti, S4 kategorisinde ise baba oğul olarak yarışan Furkan-Gökhan Canbay şampiyon oldu.

Artvin Off-Road Kulübü Başkanı Zafer Sinir, yarışlarda tüm güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde alındığını belirterek, “Kulüp olarak bu yıl 7’ncisini düzenlediğimiz yarışlara ilgi yoğun oldu. Çeşitli ülkelerden gelen yarışçılarımız etaplarda izleyicilere de heyecan dolu anlar yaşattı.” dedi.

Sinir, yarışlardan elde edilen gelirin SMA hastası Deniz Günay için yürütülen kampanyaya bağışlanacağını kaydetti.

Artvin Vali Yardımcısı Dilara Şenoğlu da parkurda gösteri sürüşü yapması izleyenler tarafından alkışlandı. Organizasyon, dereceye giren ekiplere kupa ve ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.