Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KATLEDİLEN KURT KÖPEĞİ NERO’NUN ADI ARHAVİ’DE YAŞATILACAK..

Rekare 27 Ağustos 2020 Haberler KATLEDİLEN KURT KÖPEĞİ NERO’NUN ADI ARHAVİ’DE YAŞATILACAK.. için yorumlar kapalı

Oyuncu Gamze Topuz’un Arhavi Belediyesinin önüne koyduğu “Nero Köpek Bakım Evi” projesi gerçek oluyor.

Teknik ve fiziki çalışmalarının  Arhavi Belediyesince yürütüldüğü , Arhavi Kaymakamlığı ve Arhavi Hayvanları Koruma Derneği ile koordineli yapılan çalışma hayata geçtiğinde yaklaşık 150 sokak köpeği sağlıklı bir mekanda barınabilecekler..

Köpek bakım evine, İstanbul’da 26 Temmuz günü Deniz ve Can Özula çiftinin sahiplendiği ve komşuları tarafından  silahla vurulan sevimli kurt köpeği “Nero” nun adı verildi.

Arhavi Doğa Koruma Platformu üyeleri ve belediye çalışanları ile “ Nero Köpek Bakımevi” inşaatı için yapılan imecede Deniz ve Can Özula çifti de İstanbul’dan kalkıp ilçemize gelmişlerdi.

Çalışmaları yerinde izleyen çift  konuşmalarında gözyaşlarına hakim olamadılar. Köpekleri Nero’yu sakakta bakıma muhtaç olarak bulduklarını ve dört yıldır sahiplenip baktıklarını söyleyerek Arhavi’de yapılan bu bakım evine kendi köpeklerinin adının verilmesinden son derece mutlu olduklarını ve bunun acılarının bir nebze olsun hafiflettiğini belirttiler.

İmece çalışmasında en ilginç görüntüler ise sokak hayvanlarının yapılan çalışma yerine gelip çalışanlara adeta teşekkür eder gibi sarılıp onları yalamaları oldu..

Bu işin mimarı oyuncu Gamze Topuz ise olayın başında fiziki yapının bu boyutta olacağını düşünmediğini ama Arhavi Hayvanları Koruma  Derneği Başkanı Nuray Güzel ile yatığı temaslarda Arhavi’de olan sokak hayvanları için mutlaka güzel bir mekan yapımına  kararlı olduğunu ve daha sonrasında Arhavi Belediye Başkan yardımcısı Engin Erkan sayesinde olayı bu boyutlara taşıyıp gerek Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu gerekse ilçe kaymakamlığında çok büyük destek gördüklerini belirterek” olayın bu kadar güzel noktalara gelmesini beklemiyordum, çok mutluyum ..Doğrusu  ben de şaşırdım.” dedi.

Belediye Başkanı Vasfi Kudoğlu ise “İlçenin böyle bir yere acilen ihtiyacı vardı. Artvin il merkezinde yapılan bakım evini görünce doğrusunu isterseniz imrenerek bakıyordum. Kim yaptıysa sağ olsun. Bende, ilçemde neden olması dedim. Sonrasında Gamze Topuz kardeşimizin projesi de önümüze gelince ortaya güzel bir köpek bakım evi çıktı.” dedi.

Arhavi Hayvanları Koruma  Derneği Başkanı Nuray Güzel ise adeta mutluluktan uçuyordu. Kendisinin bir okulda çalıştığını ve saat 17.00 dan sonra hemen hemen tüm zamanını sokak hayvanlarının beslenmesi ve barınması için harcadığını belirterek “ bu işin hayata geçmesi Gamze Topuz sayesinde oldu. Onun kıvılcımı hepimizi harekete geçirdi.Gamze kızımız gerçek bir hayvan sever..Katkılarından dolayı başta Belediye Başkanımız Vasfi Kurdoğlu’na, Başkan Yarımcısı Engin Erkan’a ve Arhavi Kaymakamlığına, burada bu sıcak altında çalışan belediye elemanlarına ,bugün ve geçmişte bizlere her zaman destek veren Arhavi Doğa Koruma Platformu’na çok teşekkür ederim. Hayallerim gerçekleşiyor.. Çok mutluyum” dedi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.