Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KEMALPAŞA HALKI; HAD BİLDİRMEYİN, HİZMET VERİN…

Rekare 02 Ekim 2021 Haberler KEMALPAŞA HALKI; HAD BİLDİRMEYİN, HİZMET VERİN… için yorumlar kapalı

Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettiği sırada kendisine “hoş geldiniz” diyen sınıf öğretmenini kovan Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın’ı Kemalpaşalılar bugün protesto etti.

‘BİZE HAD BİLDİRMEYE DEĞİL, HİZMET ETMEYE GELİN’

Kemalpaşa Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelenler, Kaymakam Saygın’a tepki gösterdi. Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde okul ziyaretlerinde bulunan ilçe kaymakamı Mehmet Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine “hoş geldin” diyen ve elini uzatan öğretmene “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyerek öğretmeni sınıftan çıkardı. Artvin Valisi Yılmaz Doruk inceleme başlattıklarını açıkladı. Kemalpaşa Eğitim Sen temsilciliği yaşananlara tepkisini “Kimse unutmasın, kapıkulu değil öğretmeniz” diyerek tepki göstermişti. Kaymakam Saygın, daha sonra sınıftan attığı öğretmenden özür dilemişti.

Bugün bir araya gelen grup adına bir açıklama yapan CHP ilçe başkanı Taner Çakır, kaymakamın kovduğu kişinin bir öğretmen olduğunu unuttuğunu ifade ederek şunları söyledi: “Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık kaymakam, ‘Sen kimsin ücretli misin?’ diyerek tehditvari konuşmuştur, ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur. Kaymakamın öğretmene yönelik hakaretine karşı öğretmenimizin yanındayız. Bize had bildirmeye değil, hizmet etmeye gelin. Kemalpaşa’da dersliklerde ortalama 50’ye yakın öğrenci okuyor. Bunun çözümünü üretmek için buraya gelin” dedi.

‘HERKES HADDİNİ BİLECEK’

Halkevleri Kemalpaşa Şubesi Başkanı Olcay Muti de, “Bu memleket, Metin Lokumcu’nun memleketidir. Bu memleket Fakir Baykurt’un memleketidir. Bu memleket öğretmen Ender Karagöz’ün memleketidir. Bu memleket emeğine, suyuna, çayına sahip çıkanların memleketidir. Bu memleket kimsenin öğretmenlere, kamu emekçilerine, Kemalpaşalılara had bildireceği bir memleket değildir” diyerek öğretmenlerine destek verdiklerini açıkladı. “Kemalpaşalılara ve öğretmenlerine had bildirmeye çalışanlara şunu söylüyoruz” diyen Muti, “Bize had bildirecek kimse yok. Biz öğretmenlerimizin yanındayız. Emekçilerin yanındayız. Bize hizmet için buraya gelin, had bildirmek için değil, pandemi döneminde eğitimde yaşadığımız sorunları çözmek için buraya gelin” ifadelerini kullandı.

Haber: Gazete Duvar https://www.gazeteduvar.com.tr/kemalpasada-kaymakam-tepkisi-had-bildirmeyin-hizmet-verin-haber-1537061


Paylas

About The Author

Comments are closed.