Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KORONAVİRÜS KÂBUSU ARTVİN’E GERİ DÖNDÜ..

Rekare 22 Mayıs 2020 Haberler KORONAVİRÜS KÂBUSU ARTVİN’E GERİ DÖNDÜ.. için yorumlar kapalı

Yaklaşık bir aydır Kovid 19 Virüsü çıkmayan ilimize nazar değdi ve kâbus Artvin’e geri döndü. Artvin’in Borçka ilçesinde şüpheli görünün 4 kişilik ailenin bireylerine yapılan test sonuçları pozitif çıktı.

Artvin’e tam anlamayla nazar değdi. Kovid 19 virüsü ile mücadelede üstün başarılar elde eden ilimizde bir günde 4 vaka artışı göründü. Vaka artışı temizlenmesi ve uzun süre yeni bir vaka artışı yaşanmaması nedeniyle ülke genelinde haberlere konu olan Artvin’de bir ayın üzerine yeniden vaka artışı yaşanması moralleri bozacak türden.

Borçka ilçesinde Bursa’dan gelen bir cenaze defninden bir iki gün sonra rahatsızlanan bir kişi hastanede takibe alındı. Bu kişiye yapılan akciğer testlerinde şüphenin artması üzerine Kovid 19 testi uygulandı. Uygulanan testin ardından şüphelerin doğru olduğu anlaşıldı.

Kovid 19 test sonuçları pozitif gelince şüpheli pandemi hastanesi olan Artvin Devlet Hastanesi’nde gözlem altına alındı. Şüphelinin ailesine de test uygulanırken eşi ve iki çocuğunun da Kovid 19 testleri pozitif çıktı.

 İlimizde uzun süredir 0 artış olarak ilerleyen süreç bozuldu ve bir günde 4 artış yaşanmış oldu. Kovid 19 virüsü taşıdıkları tespit edilen anne ve çocuklarının evden takipleri başlatılırken bu kişilerin diyalogda oldukları kişilerin de ev karantinasına alındıkları belirlendi.

Artvin Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam eden hastanın ise genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Daha önce 5 kişinin hayatını yitirdiği ve 34 kişinin ise tedavi gördüğü ilimizde toplam 39 olan vaka sayısı 43’e çıkmış oldu.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.