Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“NASIL İNSANIN BİR EVE İHTİYACI VAR, İLÇELERİN DE BİR HUZUREVİNE İHTİYACI VARDIR.”

Rekare 19 Ocak 2024 Haberler “NASIL İNSANIN BİR EVE İHTİYACI VAR, İLÇELERİN DE BİR HUZUREVİNE İHTİYACI VARDIR.” için yorumlar kapalı

Şavşat Naime –İsmail  Yılmaz Huzurevi sakinleri ilçemiz Arhavi’yi ziyaret  ettiler. Özellikle huzurevine maddi ve manevi katkıları olan şahıs ve kurumları iadeyi ziyaret eden değerli yaşlılarımız bu tür gezi ve etkinliklerin huzurevi müdürlüğünce belli program ve takvime göre ve de  iklim şartları da göz önüne alınarak yapıldığını belirttiler.

Huzurevi sakinleri önce Arhavi Orman İşletmesinde ağırlandılar. Orman İşletmesi çalışanlarına özellikle Gülşen  Atabay ve Şebnem Uzuner Önet hanıma şükranlarını sundular. Daha sonra Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğu elemanlarının da eşlik etmesi ile Rakani Tesislerinde bir sohbet gerçekleşti.

Naime-İsmail Huzurevinin kuruluşunda ve şu anki mevcut durumda oldukça yoğun katlıkları olan emekli öğretmen sayın Osman Altun ile bir sohbet fırsatı da bulduk.

Köy Enstitüsü mezunu olan sayın Osman Altun, “nasıl insanın bir eve ihtiyacı varsa, ilçelerin de bir huzur evine ihtiyacı var.” diyerek böylesine önemli bir mekanın her ilçeye  gerektiğini belirtti.

Huzurevi sakinleri, Hopa ve Kemalpaşa’yı da ziyaret ederek aynı gün Şavşat’a geri döndüler..

Paylas

About The Author

Comments are closed.