Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ORHAN YUSUF ATAN, CHP ARTVİN İL BAŞKANI SEÇİLDİ..

Rekare 18 Eylül 2023 Haberler ORHAN YUSUF ATAN, CHP ARTVİN İL BAŞKANI SEÇİLDİ.. için yorumlar kapalı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Artvin İl Başkanlığı 38. Olağan Kongresinde yapılan seçimde Orhan Yusuf Atan yeni dönem başkanı oldu

Atan, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde olan bir demokrasi şöleninin daha sonuna geldik. Burada ne ben kazandım, ne İsmet kardeşim kaybetti. İkimizde Cumhuriyet Halk Partisi adına kazandık” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi kongre takvimi çerçevesinde Artvin’de mahalle delegeliği seçimi ve ilçe kongreleri yapıldı.

CHP’de yeni genel başkanın, Parti Meclisi’nin (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu’nun seçileceği 38. Olağan Kurultay öncesi yapılan İl Başkanlığı seçimleri Artvin’de de yapıldı.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan seçimlerde mevcut başkan Orhan Atan ve İsmet Başar aday oldu.

Artvin’de CHP listelerine kayıtlı 163 delegenin oy kullanacağı seçimde Başar mavi listede, Atan ise beyaz listede yarıştı.

Kongrede yapılan seçimde Orhan Yusuf Atan, 154 delegenin oy kullandığı seçimde 93 oy alarak yeni dönem başkanı seçildi.

Atan, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi, “İsmet arkadaşım da ben de bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi saflarında ben yönetimlerde, İsmet arkadaşımızda yine bizim üyemiz olarak, yine bizim kardeşimiz olarak bizlerle beraber hareket edecektir.

Gelen tüm il delegelerimize, tüm üyelerimize katılım sağlayan vekillerimize ve başkanlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi bir demokrasi yatağıdır. Biz bunu bugün gerçekleştirdik onun için bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte tabandan gelen sesi yukarıya kurultaya kadar götüreceğimizden tüm Cumhuriyet Halk Partililerin emin olmasını isterim. O yüzden rahat olsunlar mutlu olsunlar, biz varız delege üyemiz ne derse yukarda o olacaktır”

Kongreye, CHP önceki dönem Genel Başkan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Seyit Torun, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sait Atabey, Ardahan Milletvekili Özgür Erden İncesu, Ardahan CHP İl Başkanı Yalçın Taştan, Ardahan Merkez İlçe Başkanı Kadir Sinan Onay, Ordu İl Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, CHP 20-23’ncü dönem Artvin Milletvekili Metin Arifoğlu, CHP İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

Haber: Ayşe ÖZDER – Gündem Artvin


Paylas

About The Author

Comments are closed.