Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

VALİ DORUK VATANDAŞLARI UYARDI..

Rekare 31 Aralık 2020 Haberler VALİ DORUK VATANDAŞLARI UYARDI.. için yorumlar kapalı

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla bir araya gelerek korona virüs salgını ile mücadele konusunda bir durum değerlendirme toplantısı yaptı.

Vali Doruk, Gençlik Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, vatandaşların yeni yılı evlerinde misafir kabul etmeden geçirmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Ülke genelinde olduğu gibi Artvin’de de korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadelenin sürdüğünü belirten Doruk, şunları söyledi:

“Tedbiri elden bırakmayarak yeni yılda da kurallara aynı hassasiyetle uymaya devam etmemiz halinde geçmişte olduğu gibi vaka sayılarımızın sıfır olduğu günlere tekrar kavuşmayı başaracağımıza yürekten inanıyorum. Özellikle yılbaşına gireceğimiz bugünlerde herkesin alınan tedbirlere ve kurallara uyması gerekmektedir. Yılbaşında evlerinize asla misafir kabul etmeyiniz. Kalabalık ortamlardan ve toplu eğlencelerden uzak durmamız gerekiyor. En çok bulaşma noktalarından birisi de ev ziyaretleri ve toplu alanlardır. Maske, mesafe ve hijyen şartlarından hiçbir şekilde taviz vermeden dikkatli olmamız gerekmektedir. Bu vesileyle 2021 yılının ülkemize ve tüm insanlığa başta sağlık, huzur ve barış getirmesini temenni ediyor, yeni yılınızı tebrik ediyorum.”

Kamuda görev yapan personelin korona virüsten kendilerini en iyi şekilde koruması gerektiğini ifade eden Doruk, ayrıca kamu çalışanlarının izinsiz asla il dışına çıkmaması gerektiği söyledi. Toplumun her kesimine tedbirlere uyulması çağrısında bulunan Vali Doruk, korona virüs salgını ile mücadelede alınan tedbirlerde elde edilen kazanımların, son zamanlarda oluşan rehavet havası ile bozulduğunu dile getirdi.

Toplantıda, korona virüs salgını kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar ve denetimlerle ilgili konular ile yeni alınması gerekli tedbirler görüşüldü.

Vali Doruk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Ahmet Salih Poçanoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarlar katıldı.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.