Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

10 YILDIR DÜZENLENEN ARHAVİ H.İ.F. ŞENLİĞİNİN 7.ETABI DA YAPILDI..

İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile birlikte organize edilip Arhavi Belediyesi’nin sponsor olduğu Arhavi Grassroots (Herkes İçin Futbol) Şenliği, Arhavi İlçe Stadı’nda gerçekleştirildi.

Bu yıl 10.su yapılan şenliğin 7.etabı 2010 doğumlu ve ilkokul 2. sınıf kız ve erkek öğrencilerine yönelik düzenlendi. Bu etabın bir diğer özelliği ise özel eğitim sınıfı öğrencilerinin de yer almasıydı. Düzenlenen etkinliğe Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Gelenekselleşerek bu yıl 10.sunun düzenlendiği HİF Şenliği ile amacın minik sporculara futbolu  sevdirmek, yeteneklerini ortaya çıkarmak ve aileleri ile birlikte eğlendirmek olduğunu belirten Beden Eğitimi Öğretmeni ve Grassroots lideri Fikret Kadıoğlu; “Şenliğe öğrenci katılımı ile birlikte yoğun  veli katılımının olması, bizim futbol sporu adına doğru şeyler yaptığımızı gösteriyor. Çocuklarımız futbol oynarken yaşadıkları mutluluğu bizlerde aynen yaşıyoruz.

Onlara ve de aynı zamanda onları izleyen velilere de  fair-play’in olması halinde futbolun ne kadar güzelleşebileceğini anlatmaya çalışıyoruz ve başarılı da oluyoruz. Mavi kart uygulamasını aynen devam ettiriyor ve ardında ödüllendirmeleri de yapıyoruz.

Başta şenliğin sponsorluğunu yapan Arhavi Belediyesine, sonrasında organizasyonda her türlü desteği sağlayan İlçe Kaymakamlığına, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğüne, ve  Milli Eğitim Müdürlüğüne çok teşekkür ederim.” dedi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.