Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

19 MAYIS, ARHAVİ – AKÇAABAT DOSTLUK KONSERİ…

Rekare 20 Mayıs 2022 Haberler 19 MAYIS, ARHAVİ – AKÇAABAT DOSTLUK KONSERİ… için yorumlar kapalı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına ilçemizde düzenlenen konser programıyla devam edildi.

Arhavi ve Akçaabat Türk Sanat Müziği Topluluklarının hazırladığı konser programı bayram coşkusu yaşattı.

Arhavi Bayraktar Kültür Merkezinde düzenlenen geceye, Arhavi İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Refik Kaymakam Mustafa Mücahit Ayan, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Kemalpaşa Kaymakamı Deniz Yıldırım, Arhavi İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı ve vatandaşların katılımı oldu.

Şef Oğuz Cebeci yönetiminde birbirinden değerli Türk Sanat Müziği eserleri seslendirildi. Sunuculuğunu Mehmet Remzi Öncel’in gerçekleştirdiği gecede, final , günün anlamına uygun “dağ başını duman almış” marşı ile yapıldı.

Ayrıca Hopa Kaymakamı sayın Gürkan Üçüncü’nün Akçaabatlı oluşu ve Akçaabat Kültür, Sanat Ve Müzik Derneği adına verilecek hediye esnasında sahneye davet edilen derneğin sanat müziği topluluğu şefi sayın Salih Kazancıoğlu’nu muhteşem sahne performansı gecenin güzel renklerindendi.

Sunucu Mehmet Remzi Öncel, bu gecenin hazırlık aşamasında Arhavi Belediyesinin çok büyük maddi ve manevi desteğini gördüklerini, bu nedenle başta Arhavi Kaymakamlığı olmak üzere, Arhavi Belediyesi, Arhavi Halk Eğitimi Merkezi, Arhavi BKM sahipleri, Kemal ve Nazan Bayraktar’a, Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğu kuruluşunda büyük emeği olan Dr. sayın Mustafa Özgül ve şef müzik öğretmeni sayın Oğuz Cebeci ve sonraki yıllarda bizlere yoğun destek veren KTÜ öğretim görevlisi sayın Özdemir Hafızoğlu’na teşekkür etti. 24 Mayıs tarihinde Akçaabat Erol Günaydın Salonunda ” Bahar Konseri “n de buluşma dileğinde bulundu.

Konser programı toplu çekinilen fotoğraflarla son buldu.


Paylas

About The Author

Comments are closed.