Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİSPOR 3. LİGE YÜKSELDİ..

Rekare 10 Temmuz 2020 Spor ARHAVİSPOR 3. LİGE YÜKSELDİ.. için yorumlar kapalı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulunun bugün aldığı kararla
Spor Toto Bölgesel Amatör 3. Lig’de en yakın rakibinin 4 puan önünde lider durumda bulunan Arhavispor TFF 3. Lig’e yükseldi. Bu durumda Amatör ligi şampiyon tamamlayan Artvin Çoruhspor da önümüzdeki sezon TFF Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak.
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün Riva Hasan Doğan Milli
Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda alınan kararda “Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3. Lig’e 11 grubun lideri terfi edecektir.” denildi. Böylelikle Spor Toto Bölgesel Amatör 3. Lig’de en yakın rakibinin 4 puan önünde lider durumda bulunan t Arhavispor TFF 3. Lig’e yükselmiş oldu.
Artvin Çoruhspor Bölgesel Amatör Lig’de Alınan kararın ardından Arhavispor’un 3. Lige yükselmesi ile birlikte Artvin Amatör Lig 2019-2020 sezonunu şampiyon tamamlayan Artvin Çoruhspor da baraj maçı oynamadan Bölgesel Amatör Lig’e yükselmiş oldu.

Bu arada TFF’nin almış olduğu karar doğrultusunda TFF 2. Lig 1. Grupta 5.
sırada yer alan Artvin Hopaspor’a da 2. Lig kapısı aralandı. 3 grup bulunan TFF 3. ligde gruplarında 2, 3, 4, 5. sıralarda bulunan takımlar arasında tek maç eleminasyon sistemine göre Antalya’da 20-28 Temmuz tarihleri arasında oynanacak gece maçları sonucunda 1 takım 2. lige yükselecek.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.