Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

2015-16 ARTVİN AMATÖR FUTBOL SEZONU 14 KASIM’DA BAŞLIYOR..

Merakla beklenen Artvin amatör futbol sezonu önümüzdeki hafta başlıyor. Büyük rekabete sahne olacak ligde 9 takım kıyasıya mücadele edecek.

2015-2016 sezonu birinci amatör küme müsabakaları başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Artvin Gençlik Merkezi toplantı salonunda 2015-2016 futbol sezonu için kuralar çekimi gerçekleşmişti. Bu kez takımların müsabaka tarihleri ve saatleri belirlendi. İlk müsabakalar 14 Ekim Cumartesi günü Artvin Şehir Stadı, Yusufeli İlçe Stadı ve Arhavi İlçe statların da gerçekleşecek.

Artvin amatör futbol sezonu bu yıl 9 takımın katılımıyla büyük heyecan yaşayacak. Artvin Merkez ve Borçka’dan iki takım, Ardanuç, Hopa, Arhavi ve Kemalpaşa Beldesi’nden birer takım ligde yer alacak. 9 takımın yer aldığı ligde bir önceki sezon boy gösteren takımlar kadrolarını güçlendirerek ligde iddialı konumda yerlerini alacaklar.

Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tertip Komitesi’nin belirlediği maç saati ve tarihleri kulüp temsilcilerine iletildi. Çoruhspor, İl Özel İdarespor, Muratlıspor, Borçkaspor, Hopaspor, Ardanuçspor, Arhavi Gençlikspor, Yusufelispor ve Kamalpaşaspor takım yetkililerinin katıldığı toplantıda öneli kararlar alındı.

24 Ağustos Pazartesi günü Artvin Hopa ‘da sel felaketi nedeniyle hasar gören Hopa İlçe Stadı amatör lige yetişmeyecek. Bu nedenle Hopaspor Kulübü stadının bakımı tamamlanana kadar müsabakaların Borçka ilçe stadında oynanması talebinde bulundu. Kemalpaşaspor kendi evindeki maçlarını ise Arhavi ilçe stadında oyma talebinde bulundu. Yapılan toplantı sonuncunda bu iki kulüp kendi evinde maçları talep ettikleri sahalarda oynama kararını açıkladı.

Sezonun ilk müsabakası büyük bir çekişmeye sahne olacak. Artvin merkez temsilcisi Çoruhspor evinde ligin iddialı takımlarından Hopaspor’u konuk edecek.

Artvin şehir stadında 15 Ekim Pazar günü saat 12.00 gerçekleşecek olan müsabaka ligin ilk derbisi konumunda.

Günün diğer müsabakaları ise Yusufeli il stadında Yusfelispor ve Muratlıspor, Arhavi İlçe Stadında Arhavi Gençlik Spor ile Ardanuç spor arasında gerçekleşecek.

Son karşılaşma ise yine Arhavi İlçe stadında . Kemalpaşa ile İl Özel İdaresi karşı karşıya gelecek.


Paylas

About The Author

Comments are closed.