Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

23 NİSAN İLÇEMİZDE DE COŞKU İLE KUTLANDI..

Rekare 24 Nisan 2022 Haberler 23 NİSAN İLÇEMİZDE DE COŞKU İLE KUTLANDI.. için yorumlar kapalı

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yılı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanıyor.

İlçemiz Arhavi’de Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlanan etkinlikler İlçe Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. Törenlere, İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri,  öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş yaptı.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde görevli öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapılıp, şiirler okundu. İlçemiz okullarının müzikli gösterilerinin ardından, çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.  Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından sahnelenen folklor gösterilerinin ardından tören son buldu.


Paylas

About The Author

Comments are closed.