Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

 

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. yıldönümü Arhavi’de coşkuyla kutlandı. Sabah Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlanan etkinliklere Arhavi Kapalı Spor salonunda devam edildi. Törenlere, Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Alp Tekin Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve Garnizon komutanı Nihat Çağlar, vatandaşların, öğrencilerin ve törene katılanların bayramını kutladı.

Törende bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü C.Erdal Kahya, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. yılını kutladıklarını belirterek, “Milli devlet ve tam bağımsızlık ilkeleriyle birlikte büyük Ata’nın devlet anlayışını oluşturan Milli Egemenlik duygusunu, Türk milletine aşılayan onurlu ve mutlu gününü kutluyoruz” dedi.

 

Daha sonra Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından M.N.G. ilköğretim okulu Halkoyunları ekibi gösterilerini sundular. Program İlköğretim okulları tarafından hazırlanan karma ront gösterileri sürdü. Rontlarda görev alan öğrencilerin sunumları seyirciler tarafından büyük alkış gördü. Kutlama programının sonunda tüm protokol mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar yöresel müzikler eşliğinde oyunlar oynadılarPaylas

About The Author

Leave A Response