Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 93. yıldönümü Arhavi’de coşkuyla kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlanan etkinliklere havanın yağışlı olması nedeniyle Gençlik Hizmetleri ilçe Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda devam edildi.Törenlere, Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu,  kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kutlamaya komşu ülke Gürcistan’dan “Merani” Halk Dansları Topluluğu da katıldı.

 Törende günün anlam ve önemine uygun bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü C.Erdal Kâhya, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 93. Yıldönümünü kutladıklarını belirterek,“Milletimize özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin ve yeni bir devletin yolunu açan bu günü gurur ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamlı günde siz çocuklarımıza düşen görev, size emanet edilen ulusal egemenliğe, bağımsızlığa, büyük bir bilinçle sahip çıkmanızdır.” şeklinde konuştu.

Daha sonra Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde görevli öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapılıp, şiirler okundu. Sportif yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Merkez ilköğretim okulları tarafından hazırlanan ront ve sahne gösterileri seyirciler tarafından büyük alkış gördü. Ardından Arhavi Belediyesi G.S.K, Gençlik Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi ASO Müdürlüğü’ne bağlı Halkoyunları ekibi gösterilerini sundular. Dost, kardeş ülke Gürcistan’dan gelen “Gürcistan Ulusal Gençlik Sarayı Merani Halk Dansları topluluğu’nun gösterileriyle tören sona erdi.

arhavi-de-23-nisan-kutlamalari_009-a

arhavi-de-23-nisan-kutlamalari_049-a

arhavi-de-23-nisan-kutlamalari_021-a

Haber kaynak: Arhavi Belediyesi


Paylas

About The Author

Comments are closed.