Thursday 18th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI, ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE KUTLANDI..

Rekare 31 Ağustos 2021 Haberler 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI, ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE KUTLANDI.. için yorumlar kapalı

30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Arhavi’de de törenle kutlandı. Atatürk anıtı önünde yapılan program ilçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Milletimizin istikbaline sahip çıkma iradesinin en önemli sembollerinden biri olan 30 Ağustos da, Aziz Türk milleti ve yüce Türk ordusu, Başkomutan Mustafa Kemal önderliğinde işgal kuvvetlerini Anadolu topraklarından kesin olarak atmış, yurdunu ve bağımsızlığını en zor şartlarda dahi eşsiz bir zaferle taçlandırmıştır.

Büyük zaferin 99. yıldönümünde Atatürk anıtını önünde yapılan törene, İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı Fatih Özen, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Atatürk anıtı önünde, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumlarının yapılması ile başladı. Ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerimizin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi ve hemen ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı’mız okundu.

Jandarma Astsubay Üst Çavuş Mustafa Gökşen tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sona erdi.

Haber : Necmettin Numanoğlu


Paylas

About The Author

Comments are closed.