Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

40. YILA YAKIŞIR BİR FESTİVAL SONA ERDİ

40.Uluslararası Arhavi Sanat ve Kültür Festivali muhteşem  sahne performansı sergileyen Kubat ve Cengiz Kurdoğlu şarkıları ile son buldu. Çeşitli sportif etkinliklerin yanında , karma sergilerin yapıldığı, bilimsel toplantıların düzenlendiği festivalin 40. yılı, sahnede kesilen 40.yıl pastası ile kutlandı. Arhavi Gösteri Merkezini tıklım tıklım dolduran izleyenler gönüllerince eğlendiler. Yöre esnafına büyük bir kazanç ve canlılık getiren festivale,  Dünya CİOFF başkanı  Dr. Udomsak Sakmungwong, CİOFF  Türkiye temsilcisi Savaş TUĞSAVUL ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Gürhan Ozanoğlu’da konuk oldular.

Tayland, Venezuella,Slovakya, Gürcistan,İstanbul Türk Folklor Kurumu, İSTAD Halk Oyunları Topluluğu ile, İtalya, Estonya, Belçika, İspanya,Romanya gibi ülkelerin kültür tanıtımını yapan gençler festivale renk kattılar.

1. gecenin sadece Arhavili sanatçılardan oluşması, 2. gecede Anjiyo gurubunun muhteşem performansı ,Karmate gurubunun kendine özgü müziği ve Özgün’ün inanılmaz sahne şovu damgasını vururken, son gecede Selçuk Balcı ve Kubat, izleyenlere oturma fırsatı tanımadılar.


Paylas

About The Author

Comments are closed.