Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

46 YIL SONRA CHP RİZE’DE 1 MİLLETVEKİLİ ALDI..

Rekare 15 Mayıs 2023 Haberler 46 YIL SONRA CHP RİZE’DE 1 MİLLETVEKİLİ ALDI.. için yorumlar kapalı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de Millet İttifakı CHP adayı Tahsin Ocaklı %22 oyla milletvekili seçildi. CHP’nin 46 yıl sonra 1 milletvekili alması Rize’de devrim olarak değerlendirilirken AKP teşkilatlarında şok etkisi yarattı.

AKP kaynakları ,”Rize reisini 22 yıl sonra yalnız bıraktı şuanda parti teşkilatlarında hüzün var. Yirmi iki yıl sonra reisin memleketinden bir vekilliği kaybetmesi Türkiye geneli açısından iyi bir sonuç doğurmayacak çok üzgünüz” değerlendirmesinde bulundu.

“RİZE HAKKINI ALACAK “

Millet ittifakı CHP adayı Tahsin Ocaklı ,”  Şu dakikaya kadar gelen sonuçların değişeceğini düşünmüyorum. Rize hakkını alacak demiştik ve bu sonuçla hakkını almıştır. Rize halkına çok teşekkür ediyorum. Millet ittifakı partilerin tüm üyelerine tüm partililerimize bu seçim sürecinde gösterdikleri sabır ve verdikleri emeklerden dolayı sevgilerimi iletiyorum Aday arkadaşlarıma verdikleri değerli emeklerinden dolayı ayrıca çok teşekkür ediyorum. Ben değil biz seçildik Rize’de 46 yıl sonra 1 milletvekili çıkartmamız çok anlamlıdır.  Rize’den aldığımız bu seçim Türkiye’ye bir mesaj niteliğindedir. Tüm halkımıza saygı ve sevgilerimi yolluyorum. Seçim sürecince halkımıza verdiğimiz sözlerin yerine getirileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“AKP YÜZDE 11 OY KAYBETTİ”

Bugün yapılan seçimlerin sonucunda AKP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de AKP de adeta deprem yaşandı. Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre AKP Türkiye genelinde en çok oy aldığı illerin başında gelen Rize’de 22 yıl sonra büyük yenilgi aldı. Son seçimlerde Rize’de aldığı % 64.99 oy aldığı Rize’de bu kez %54 oranına düştü.. AKP bu sonuçla Rize’de yaklaşık % 11 oy kaybına uğradı.

“RİZE 3-0 DİYE SOKAKLARA ÇIKTILAR”

Seçim sonuçlarının açıklanmaya başladığı saatlerde Rize cumhuriyet meydanına toplanan AKP yandaşları uzun süre alkış ve horonlarla Rize’de seçim sonuçlarının 3-0 olduğu duyurusunu yaptı. Bir çok mahalle ve köyde AKP’nin seçim zaferi yayılınca silahlı kutlamalar gerçekleşti. ilçelerden ve köylerden seçim sonuçlarının gelmeye başlamasının ardından AKP’nin ciddi oy kaybına uğradığı anlaşılınca kutlamalardan vaz geçildi..Parti teşkilatlarımızda kimse yok yurttaşlarımız sonuçları öğrenince evine gitti çok üzgünüz” değerlendirmesinde bulundu. AKP’li bazı kaynaklar AKP’nin Rize de kaybetmesindeki temel nedenin  aday tespitinden kaynaklandığı ifade edildi.

Haber: Gençağa Karafazlıoğlu Kuzeyteve


Paylas

About The Author

Comments are closed.