Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

AÇÜ’LÜ ÖĞRENCİLER HOPA KOPMUŞ SAHİLİNDE ÇÖP TOPLADILAR..

Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf Öğrencileri topluma farkındalık oluşturmak amacıyla “Sahil Temizlik Projesi” adı altında anlamlı bir etkinliğe imza attılar.

Hopa Kopmuş Sahilinde sahil boyunca temizlik yaparak kumsala atılan pet şişe, naylon poşet, cam, şişe ve karton toplayan öğrenciler toplam 33 poşet çöp topladılar. Daha temiz ve sağlıklı bir çevre için vatandaşların ve tatilcilerin daha duyarlı olmalarını isteyen öğrenciler sahilleri nasıl görmek istiyorsak öyle bırakalım şeklinde açıklamada bulundular.

Öğrencilerle birlikte çöp toplama projesine destek veren ve çöp toplayan AÇÜ Dr. Öğretim Üyesi Abdurrahman Demir, Kopmuş Sahili’ndeki çöpleri toplama programında öğrencilerle bir araya geldiklerini söyleyerek, “Topluma farkındalık oluşturmak amacıyla Hopa Kopmuş Plajında “sahil temizlik projesi” yaptılar tam 33 poşet çöp toplandı” dedi.

Demir açıklamasının sonunda, 3 Mayıs Cuma günü “Sahil Temizlik Projesi” adı altında yeni bir etkinlik gerçekleştireceklerini belirterek katılmak isteyenlere önemli bir hatırlatmada bulundu.

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.