Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

DİÇODU

Rekare 10 Ağustos 2010 AKIN Yorum yok DİÇODU

     DİÇODU..

     Yaklaşık 10 yıl kadar çeşitli faaliyetlerle katkıda bulunduğum  ,sahne  aldığım ,masasını sandalyesini  taşıdığım,minibüsler üzerinde  bağlanmış hoparlörlerle  anonslar yaparak çevre il ve ilçelere tanıtmaya çalıştığım ARHAVİ FESTİVALİNE uzun bir aradan sonra tekrar katıldım ..

     Bu gün uluslar arası niteliğine kavuşan festivalimizin dünden bu güne gelişini en iyi bilenlerden birisiyim..Belediyede görevli arkadaşlarla göz göze geldiğimizde  o geçmiş günlerdeki paylaşmışlığın tatlı  tebessümünü bu gün hissetmek ,daha önce iyi bir şeyler yaptığımızın ifadesi olsa gerek..

     Festivalimizin bu günlere gelişinde bir çok insanın emeğinin yanında bizimki beklide zurnada son delik..biz o dönemlerde GRUP MIX adı altında dans ve show   müziğin birleşimi yaparak halkımıza sıra dışı bir şeyler sunmaya çalıştık ,üç dört kez de festivalin sunuculuğunu yaptım…o dönemin belediye başkanlarından sayın Mehmet Çorbacı  ve ekibi bu konuda bize her zaman en iyi şekilde sahne alma fırsatı sundular.. o günlerde teşekkür etme fırsatımız olmamış olabilir geçte olsa hepinize teşekkürler..

     Sevgili hocam Mehmet Remzi Öncel’de festivalin olgunlaşma sürecini en iyi bilenlerden birisi..Zaman zaman sıkıntılı dönemler geçiren festivalimize ciddi emekler harcamış bir insan ..Konu Arhavi olunca her şeyi unutup memleket sevdasını maksimum seviyede yaşayan bu insanla da geçmişte güzel anılarımız oldu..güzel günlerdi  daha amatör daha bir meşakkatli halkın müziğe ve görselliğe daha aç oldu vakitlerdi..bizlerde o zaman daha gençtik tabiri caizse ECKİDEYİ PUCİ kadar enerjik ve heyecanlıydık..

     Satırlar yavaş  yavaş  kayarken sanmayın ki festivali eleştireceğim..onca harcanmış emeğe kibrit çakmak yanlış olur.. eleştiri yapsam da daha  yapıcı eleştiriler yaparım..eksikler yok mu?Tabi ki var zamanla onlarda aşılır daha güzel daha başarılı olur.. Kültür festivali ile eğlence dünyasını bir arada ve  kusursuz yürütmek için ciddi bir ekibe ve donanıma ihtiyaç var..halkı hem sanat  hem de show dünyasıyla bir arada tatmin etmeyi sanırım bu güne kadar tam anlamıyla  başaran olmamıştır..her şeye rağmen festival memlekete can kan enerji heyecan getiriyor..dünden bu güne emeği geçen her kese tekrar teşekkürler..

     Her kes gibi beni de rahatsız eden konular mutlaka var daha önceki yazılarımda da yazdım eleştirdim..ama sanırım bu tv kanalında çalışan arkadaşlardan kimse bizim sitelere göz atmıyor..

     KAÇKAR TV ARHAVİ FESTİVALİ YAYINLAMA KAPASİTESİNE SAHİP BİR KANAL DEĞİL. Ekip ve donanım olarak bu na hazır değil ,hazır olmadığı gibi kendini geliştirme konusunda da 1 cm ilerleme gayreti yok..yöremin tv kanalını ne zaman açmaya kalksam 10 dk sonra başka kanala geçme ihtiyacı duyuyorum… bu yayıncılık anlayışıyla nereye kadar gider bilmiyorum ama festivali yayınlama konusunda kimseyi tatmin ettiğini sanmıyorum..ses ve görüntü kalitesi yayıncılıkta esas ilke kabul edilir…biz cep telefonu kalitesinde yayın izledik diyenlere hak vermek lazım..

     Arhavi de cinsel sorunları olan hemşerilerum  o uzun   doğal ilaç reklamları  izledikten sonra sanırım mutluluğu yakalayacaklar ..o nasıl bir reklam  anlamadım yarım saat sürüyor ve insanı bırakın cinsellikten  hayattan soğutuyor..olmaz arkadaş olmaz ,bizler yöremizin kanalı sahiplenelim derken sizler bu yayıncılık  anlayışıyla  ..zor  çok zor..ama reklam işe yararda Arhavi’nin nüfusu ikiye katlanırsa  biz özür dilemesini de biliriz.

     38. Arhavi festivalinde  bulunmaktan büyük mutluluk duydum  elimizden geldiğince bizde halkımıza sıra dışı bir şeyler sunmaya çalıştık..elektronik Lazca müzik  sanırım festivale çok yakıştı yörenin etnik yapısı ve beklentisini iyi bilen birisi olarak  bu şarkıların dinleyenleri oldukça heyecanlandırdığına inanıyorum ve bu fırsatı veren  festival  ekibine teşekkür ediyorum..her zaman olduğu gibi ARHAVİ İLE İLGİLİ her proje bize ibadet sayılır…

     Sevgi ve saygılarımla…(akin.gulhan@hotmail.com)


Paylas

About The Author

Leave A Response