Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ADD ARHAVİ ŞUBESİ’NDEN NAZIM HİKMET YAZ KAMPI ETKİNLİĞİ..

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampına başarılı dört öğrenci gönderdi. Kartal Belediyesi, Adalar Vakfı, Adalar Kent Konseyi ve Nazım Hikmet ailesi tarafından düzenlenen Nazım Hikmet Büyükada Yaz kampına Türkiye’nin farklı yerlerinden, (Artvin,Erzincan, Nevşehir, Diyarbakır, Urfa, Mersin, Ankara ve Soma’nın yanısıra, İstanbul ve Adalar’dan)12-15 yaş gurubunda 56 kampçı katıldı.

On iki gün süren kamp hakkında  ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu  şunları söyledi:

“Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi olarak çocuklarımızın özgüvenlerini gelişmesini  sağlayacak  yurdun çeşitli yörelerinden gelen öğrencilerle birlikte güzel bir doğada , güzel bir tesiste tatil yapmalarına katkıda bulunmak istedik.

Kampın Amacı; Katılımcılara eşsiz bir doğada, rekabet yapmadan özgür eser, imge ve nesne yaratmalarına olanak sağlamak, görsel ve zihinsel belleklerini güçlendirmek, hislerini ifade edebilecekleri bir yaratım sürecini desteklemek; kendilerini ifade edebilme yetisini geliştirmek, özgüvenlerini kuvvetlendirmek, barış hakkında farkındalık yaratmak, Nazım Hikmet ve Dünya Şiir Antolojisi’nden seçilecek  başka dünya şairlerinin eserleriyle tanıştırmaktı.

Bu nedenle çok kısa bir sürede Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu  ve Nuri Özaltın İlköğretim Okulu’ndan seçtiğimiz dört  öğrencimizi bir veli ile ( Tolga Kurdoğlu, Coşar Zaim, Melek Deniz, Yusuf Şakiroğlu ve Aysun Şakiroğlu)18 Haziran’da otobüsle İstanbul Büyükada’ya Nazım Hikmet Yaz Kampı’na yolladık.Tüm masrafları  Kartal Belediyesi, Adalar Vakfı, Adalar Kent Konseyi karşıladı.

Kampın 3. Gününde ziyaretlerine gittiğimde Adalar Vakfı Başkanı Halim Bulutoğlu kamptaki tüm bölümleri gezdirdi.

Öğrenciler saat:9:00-15:00 arasında sınflarda öğretmenleriyle gruplar halinde müzik, resim, drama, yaratıcı okuma, yaratıcı yazma, fotoğrafçılık, görsel sanatlar ve Nazımca şiir derslerini yapıyorlardı.

Öğrenciler ders dışı saatlerde cimnastikten yüzmeye, futboldan yogaya, satrançtan langırta, kültür gezilerinden yat gezilerine, oryantiringe (harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor), vücut sağlığına kadar  eğlenceli etkinlikler yapıyorlardı ve hayatlarından çok memnundular.

Kampın sonunda  sertifika töreni yapıldı.Tüm öğrencilere sertifika, katkı verenlere teşekkür ve plaketler verildi. Akşam, kumsalda kamp ateşi yakıldı.Masalbaz geldi, birlikte masallar anlattılar.Öğrencilerimiz kendi hazırladıkları müzikler eşliğinde eğlendiler. 2 Temmuz’da çok mutlu ve bir çok kazanımlarla Arhavi’ye döndüler.

ADD Arhavi Şubesi olarak baharda  yarışma düzenleyip, dereceye giren   dört öğrencimizi  tatilde yine Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampına göndermeyi planlıyoruz.

Tüm bu çalışmalarda maddi, manevi ve bedenen çok emek veren, bize destek olan Adalar Vakfı Başkanı Halim Bulutoğlu’na, Kartal  Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ,Adalar Kent Konseyine, Nazım Hikmet varislerine ve kamp boyunca eğitim veren tüm öğretmenlere çocuklarımız ve Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubemiz adına çok teşekkürler ediyorum.”dedi.

b2

9

17 (4)

b3

b5

HAL

2


Paylas

About The Author

Comments are closed.