Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

AKARSU KANO SLALOM TÜRKİYE KUPASI YARIŞLARI YUSUFELİ’NDE YAPILDI..

Rekare 06 Haziran 2021 Spor AKARSU KANO SLALOM TÜRKİYE KUPASI YARIŞLARI YUSUFELİ’NDE YAPILDI.. için yorumlar kapalı

Akarsu Slalom Türkiye Kupası Yarışları Yusufeli Kano Parkurunda  ilk gün yarışlarıyla başladı.

Kıyasıya mücadeleler ile geçen ilk gün sonunda; Büyük Erkekler K1 kategorisinde Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü sporcusu Hasan Berk Toprak birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar ikinci ve Rize Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kamil Kaçar üçüncü oldu.

Büyük bayanlar K1 Kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nden Cennet Ayhan birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’nden Gamze Polat ikinci oldu.

Genç Erkekler K1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Bahadır Karaduman birinci, Kubilay Yılmaz ikinci ve Şevket Kaya üçüncü oldu.

Genç Bayan K1 kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Fadime Kurt birinci, Hilal Özçelik ikinci oldu.

Yusufeli’nin önemli değerlerinden Kadir Topbaş anısına düzenlenen organizasyona ev sahipliği yaptıkları için oldukça mutlu olduklarını dile getiren Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin; “Bugün burada Kadir Ağabeyimizin anısına böyle görkemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığımız için hem mutluyuz hem de kendisini kaybetmiş olmanın verdiği derin üzüntüyü yaşıyoruz. Böyle güzel bir organizasyonu bizlere yapma fırsatı veren Kano Federasyonumuza teşekkür ediyorum. Bugün burada Barhal Çayının serin sularından kıyasıya mücadele ederek bizlere güzel enstantaneler sunan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum. Yarışmada dereceye giren sporcuları, kulüplerini ve antrenörlerini tebrik ediyorum. Gençler durmak yok çalışmaya devam. ”dedi.

Yarışmayı, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Musa Yıldız, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk Çebi, Spor Federasyonu Daire Başkanı Fatih Uysal, Spor Kulüpleri Daire Başkanı Ercan Yıldız, Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanı Şükrü Yılmaz, Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı ve diğer davetliler izledi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.