Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

AKARSU KANO SLALOM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ARDEŞEN’DE YAPILDI..

Rekare 16 Mart 2023 Spor AKARSU KANO SLALOM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ARDEŞEN’DE YAPILDI.. için yorumlar kapalı

Rize Ardeşen’de düzenlenen Kano Milli Takım seçmelerinde Yusufeli Belediyesi Spor Kulübünden; Mustafa Arda Acar, Yusuf Emir Ertek, Serkan Özcan Yılmaz, Ali Kemal Aydın, Kubilay Yılmaz ve Şevket Kaya milli takım aday kadrosuna alındılar.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımıza verdikleri güzel mücadele için teşekkür ediyorum. Güzel geçen müsabakalar neticesinde Yusufeli’ne yine madalya ve kupalar kazandırdılar. Gençlerimiz imkân verildiğinde neler yapabileceklerini göstermeye devam ediyorlar. Onları kürsünün en üstünde görmek bizleri mutlu ediyor. Sporcularımıza verdikleri güzel mücadeleler için teşekkür ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum. Sporcularımızı yetiştiren ailelerini kutluyor, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüze ve TOHM Antrenörlerimize emekleri için teşekkür ediyorum. İnşallah yeni yurdumuzda yakın zamanda bir kano parkuru yaparak bu sporun ilçemizde daha üst seviyelere çıkmasını sağlayacağız.” dedi.

Büyükler, Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde K1 ve C1 tekne sınıflarında yapılan yarışlarına Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü toplamda 22 sporcu ve 2 antrenör ile katıldı.

Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü sporcularının yarışlar sonrasında aldıkları dereceler şu şekilde oluştu;

K1 Büyük Erkekler kategorisinde

1. Mustafa Arda Acar

2. Yusuf Emir Ertek

K1 Yıldızlar Erkekler

1 . Ali Kemal Aydın

2. Anıl Bülbül

3. Başar Yilmaz

K1 Genç Erkekler

1. Serkan Özcan yılmaz

K1 Büyük Kadınlar

3. Gamze Polat

C1 Büyük Erkekler

3. Emircan Tarık yılmazlar

C1 Büyük Kadınlar

2.Duygu Beyaz

C1 Yıldızlar Erkek

2. Ali Kemal Aydın

Haber: Hayati Akbaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.