Tuesday 23rd April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

YÜKSEL ÇORBACIOĞLU CHP 28. DÖNEM ARTVİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU GERÇEKLEŞTİRDİ..

Rekare 21 Mart 2023 Haberler YÜKSEL ÇORBACIOĞLU CHP 28. DÖNEM ARTVİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU GERÇEKLEŞTİRDİ.. için yorumlar kapalı

CHP 28. Dönem Artvin Milletvekili aday adaylığı için sürenin sonuna yaklaşılırken başvuru da devam ediyor. Yüksel Çorbacıoğlu CHP Artvin Milletvekili aday adaylığı için 20 Mart Pazartesi günü CHP Genel Merkezine gelerek dosyasını teslim etti. Neden aday adayı olduğunu anlatan Çorbacıoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Binlerce yıllık medeniyetleri barındıran bu topraklar, bir yandan insanlık tarihinin uygarlık yolculuğuna ışık tutarken, diğer yandan cehaletin ve ihanetin en acımasız örneklerine tanıklık etmiştir.

Ne zaman muktedirler ve emperyalist iş birlikçileri halka baskı ve zulüm yapmışlar; işte o zaman Anadolu karanlığa gömülmüştür.Ne zaman halk baskı ve zulme direnmiş;İşte o zaman Anadolu bütün mazlum milletlere rehber olmuş ve çağdaş uygarlık yeşermiştir.Ne acıdır ki bin yıl önce Hallac-ı Mansur’un bedenini paramparça edip idam eden anlayış, bugün 6 yaşında evlendirilen bir kız çocuğunun ruhunu da paramparça edebilmiştir.

Yüzlerce yıl önce ulemalar istemediği için bilim ve felsefenin yasaklandığı, düşünmeye iyi gözle bakılmadığı bu topraklarda bugün, “Ben cahil insanların ferasetine güveniyorum, eğitimli insanlar tehlikelidir.” diyen sözde profesörler adeta ulemalığa soyunabilmiştir.“Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” diyor büyük önder ATATÜRK ve layık olanı liyakatli olanı görevlendiriyor genç Cumhuriyet.Bugün ise, yandaş olmak yeterli diyerek, liyakatsiz insanlara verilen görevler devleti aciz duruma düşürmüştür.

Bu tablo vatana ihanet değil midir?Bütün dünya bilsin ki;Depremde enkaz altında kalan kızının elini tutan babanın fotoğrafını asla unutmayacağız.21 yıllık AKP iktidarında gördük ki, “Türkiye’de her şey olabilirsiniz ama rezil olamazsınız.” Bir nesil; Haksızlıkla,Hukuksuzlukla, Adaletsizlikle,Asaletsizlikle muhatap oldu.Şimdi bu gidişe dur deme zamanıdır.Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında gelecek nesillere,Ağıt yakılan, ayrışma ve ötekileştirme hikayeleri anlatılan bir Türkiye değil,“Kardeşlik türküleri” söyleyen, insanıyla ve doğasıyla çağdaş uygarlık yolunda yeniden el elekoşan bir Türkiye bırakmak için, Mücadeleyi yükseltme zamanıdır.

YÜKSEL ÇORBACIOĞLU KİMDİR?

Yüksel Çorbacıoğlu, 1962 yılında Artvin’in Arhavi ilçesinde doğdu. 1983 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünden, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1991’de SHP’nin Arhavi ilçe başkanı oldu. Eş zamanlı olarak serbest avukatlık yaptıktan sonra 22. Dönem Artvin milletvekilliği yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Haber: Sami Özçelik


Paylas

About The Author

Comments are closed.