Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ANKARA GAR KATLİAMINDA YİTİRDİĞİMİZ ELİF KANLIOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILDI..

Geçen yıl Ankara garında yapılan bombalı katliam sonucu hayatını kaybeden Elif Kanlıoğlu memleketi Arhavi’de mezarı başında anıldı.

Değişik siyasi parti, örgüt  temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşen anma töreninde Elifin babası ve annesi de birer konuşma yaptılar.

Anne Öznur Kanlıoğlu “ geçen yıla kadar sadece bana ait olan kızım artık hepinizin Elif’i oldu. Omuzumuzda ki Karadeniz sepetindeki yükümüz ne kadar  ağır olursa olsun onu sırtlamak zorundayız” diyerek gelenlere teşekkür etti.

Elif’in babası Ümit Kanlıoğlu ise;” İktidarın muhalefete hiçbir şekilde tahammül edemediğini, Aydınlara karşı yürütülen sistematik işkencelerin artık bombalı katliamlar şeklinde devam ettiğini fakat hiçbir zaman vahşice bu yapılan saldırıların kendilerini korkutamayacağını “ söyledi..

Hasan Azaklı’nın yönettiği anma töreninde değişik siyasi platformlardan konuşmacılara da mikrofon verildi. İzleyen kişiler arasında duygularını paylaşan insanlarda oldu. Çoğu zaman boğazlar düğümlendi.

Nurcan adında bir bayan konuşmasında “ Bir anne olarak, bir kadın olarak konuşmakta zorlandığını fakat 20 yaşında Elif’ın barış için kendini feda etmesinin umudun var olduğunu gösterir.” Dedi. “Biz kadınlar onun için sokaklarda olmalıyız. Barışı mücadelesiz kazanmamız mümkün değil. Ölümlerden korkmuyoruz. Çünkü bu caniler bizleri istediklerinde, istedikleri yerlerde de öldürebilirler. Unutmayın korkunun ecele bir faydası yok “diyerek  konuşmasını sürdürdü.

elifianma-toreni-5aa

elifianma-toreni-1-a

elifianma-toreni-2-a

elifianma-toreni-3-a

elifianma-toreni-4-a

elifianma-toreni-6-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.