Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ ‘DE UNUTULMAYACAK BİR TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ

 

     Arhavi Belediyesinin organizasyon ve katkılarıyla Arhavi Türk Halk Müziği ve Kültür Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel gecede konser coşkusu yaşandı.

     Geceye İlçe Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Garnizon komutanı Bekir POLAT, Cumhuriyet savcısı Gürhan BAKLA, siyasi parti temsilcileri , sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık vatandaşlardan oluşan davetliler  renk kattılar

 

     Sahnelenen müzik ziyafetinde aynı zamanda dernek başkanı olan Müzik Öğretmeni Metin ŞEŞENOĞLU yönetimindeki koro,  izleyenlerine birbirinden güzel eserlerden oluşan bir dinleti sundular. Bir süredir yapılan provalarla en güzel şarkıları notaya döken dernek , 8 Mart Dünya Kadınlar Günün de sahnede tüm güzelliğiyle ortaya bir müzik ziyafeti koydu.. Koroda yer alan ve amatör ruhla şarkısını söyleyen Atatürk ilköğretim okulu Müdürü Kenan ÖZŞAHİN izleyenlerin yoğun alkışını aldı. Bunun yanında yöremizin bağlama üstatlarından İrfan HOROZAL’ın ve diğer saz ekibininde göze hoş gelen uyumu da dikkat çekici idi. 

     Gecenin sonunda başkan Coşkun Hekimoğlu tüm ekibi tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Desteklerinin devam edeceğini söyledi. Hekimoğlu gecenin sunuculuğunu ve koronun solistliğini yapan Öğretmen Meryem ÖZKAN’a 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel çiçek sunarak,koro şefi Metin ŞEŞENOĞLU’nu da tebrik etti.


Paylas

About The Author

Leave A Response