Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ 4.HİF ŞENLİĞİ YAPILDI

4. Arhavi HİF (Herkes İçin Futbol) Şenliği güzel bir havada, güzel bir organizasyon ve yoğun bir veli – seyirci katılımı ile gerçekleşti. Amacı “ çocuklarımızı mutlu etmek” olan şenlikte çocuklarla birlikte heyecanlanan veliler organizasyondan son derece memnun olduklarını, çocukların çok sevdiği bu spor aracılığı ile dürüstlük, hoşgörü ,saygı ve sevgi gibi davranışlarını geliştirdiklerini belrterek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Organizasyonun mimari ve aynı zamanda Artvin İl Futbol Koordinatörü Fikret Kadıoğlu etkinlikile ilgili geniş açıklamalarda bulundu. Kadıoğlu şunları söyledi.

“2007-2008 yıllarında başlattığımız ve bu yıl 4.sünü yaptığımız Arhavi HİF (herkes için futbol) şenliğinin son kategorisi olan okul öncesi(2006 doğumlu) çocukların şenliği ile sezonu bitirmiş bulunmaktayız. Aslında heryılın sonunda sahayı 4’e bölerek aynı anda 4 maç oynanarak düzenlediğimiz futbol şölenini, bu yıl aylara bölerek 9 kez yaptık. Şenliğin bu şekilde yapılması, öğrenci katılımının artmasına ve onları herkesin daha iyi izlemesine olanak sağlamıştır. Çocuklarımız, kendi kategorilerinde futbol oynadılar. Her futbol şöleninde okul tatil edilerek çocukların doyasıya eğlenmeleri sağlandı. Tabii bu imkânı çocuklarımıza sağlayan başta İlçe kaymakamımız sayın Bülent Bayraktar olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Erdal Kâhya’ya ve bize maddi manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen İlçe Belediye Başkanı sayın Coşkun Hekimoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Yine bizleri tesislerinde en iyi şekilde ağırlayan ve futbol komitemizde de yer alan İlçe Gençlik ve Spor müdürü sayın Erol Tosun’a, bizlere her türlü konuda yardımcı olan komitede birlikte çalıştığımız İlçe Milli Eğitim Şübe Müdürü sayın Nizamettin Yılmaz’a, kulüp tesislerinin her şekilde kullanılmasına destek veren Arhavi Spor Kulübü Başkanı sayın Hakkı Aytolan’a, sporculara verilen madalyaların alımında maddi katkı sağlayan spor sever iş adamı sayın Serkan Ergin’e, öğrencilerin şenliklere katılmalarına olanak tanıyan  okul müdürü ve idarecilere, etkinliğe ilgi gösteren tüm basın mensuplarına, ayrıca gönüllü olarak büyük bir özveri ile  çalışan çok değerli Beden Eğitimi öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerin başında onlara destek verip maçlara gelen ilkokul öğretmenlerine ve  çocuklarının futbol oynamalarına izin veren sevgili velilerimize çok teşekkür ediyorum..

Sene başından itibaren (2006-2005-2004-2003-2002-2001-2000 doğumlu kız erkek karma) sporcuların kendi yaş gurubu ile 7 kategori, 1999–1998–1997- doğumlu kız ve erkek sporcularında 2 kategori olmak üzere toplam 9 kategoride futbol şenliği yapılmıştır. İlçe Milli Eğitim müdürlüğü, İlçe Belediye Başkanlığı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Arhavi Spor kulübü ile birlikte düzenlediğimiz 4.Arhavi HİF şenliğine 1500’e yakın öğrenci katılmıştır.

4.sünü yaptığımız HİF şenliği ile amacımız; çocuklarımızı öncelikle mutlu etmek, eğlendirmek, daha sonra onların baskı altında kalmadan özgürce futbol oynamalarına ve kendi yeteneklerini sergilemelerine yardımcı olmaktır. Bu vesileyle süreç içerisinde yetenekli futbolcuların tespiti yapılacak, futbolcu olmayacak olan öğrencilerimizin de yaptığımız eğitim çalışmaları ile dürüst, hoşgörülü, saygılı bir seyirci, antrenör, hakem ve yönetici olmalarına olanak sağlanacaktır Ayrıca maç içerisinde MAVİ KART uygulaması yapılmıştır.

Dürüstlük, hoşgörü, saygı ve sevgiyi ifade eden  ‘’MAVİ KART’’  ile 6 -12 yaş arası çocuklara sportmen davranışları kazandırmak ve en çok MAVİ KART alan öğrencilerin ödüllendirilerek onların doğru davranışlara yönelmelerinin sağlanması hedeflenmektedir.   Aferin anlamına gelen MAVI KART’LA AMAÇ: Bütün çocukların kişilik gelişimlerine olumlu katkıda bulunmak; bu kapsamda iyi bir sporcu, seyirci, hakem, antrenör, spor yorumcusu ve iyi bir yönetici olmalarına imkan sağlamaktır Ayrıca müsabakalara katılan takımlara katılım belgesi, en çok mavi kart alan sporcu öğrencilere de sportmenlik madalyası verilmiştir.”

Diğer fotoğraflar için TIKLAYIN..


Paylas

About The Author

Comments are closed.